Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНСТІ УТВОРЕННЯ ТА ПРИРОДА СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ У Ti:САПФІРІ, ВИРОЩЕНОМУ У ВУГЛЕЦЕВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

ЗАКОНОМІРНСТІ УТВОРЕННЯ ТА ПРИРОДА СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ У Ti:САПФІРІ, ВИРОЩЕНОМУ У ВУГЛЕЦЕВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
ЗАКОНОМІРНСТІ УТВОРЕННЯ ТА ПРИРОДА СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ У Ti:САПФІРІ, ВИРОЩЕНОМУ У ВУГЛЕЦЕВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Вишневський Сергій Дмитрович
УДК 548.55:549.517.1
ЗАКОНОМІРНСТІ УТВОРЕННЯ ТА ПРИРОДА СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ У Ti:САПФІРІ, ВИРОЩЕНОМУ У ВУГЛЕЦЕВОМУ СЕРЕДОВИЩІ
05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті монокристалів НАН України, м. Харків
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Кривоносов Євгеній Володимирович,
Інститут монокристалів НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Горілецький Валентин Іванович,
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук,
доцент
Грицина Василь Тимофійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри загальної та прикладної фізики
Захист відбудеться “19” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів НАН
України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
Автореферат розісланий “17” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук М. В. Добротворська

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сапфір, активований титаном (Al2O3:Ti або Ti:сапфір), використовується як активне середовище для перестроювальних за частотою твердотільних лазерів. Лазери на основі Al2O3:Ti мають широкий спектральний діапазон випромінювання (6601100 нм), великий поперечний перетин активного оптичного поглинання на довжині хвилі 532 нм (4,9·10-20 см2), високий КПД при кімнатній температурі, стабільні генераційні характеристики і високу лазерну міцність. На кристалі Al2O3:Ti вже існують лазерні системи з густиною потужності лазерного випромінювання 3·1020 Вт/см2. Ti:сапфірові лазери працюють як у нано-, так і у фемтосекундному режимі генерації. Високороздільна спектроскопія, обладнання накачки лазерів рентгенівського випромінювання, системи наведення і супутникового зв’язку, медичні прилади – ось основні області їх застосування. Ці лазери лідирують на ринку твердотільних перестроювальних лазерів, об’єм якого складав 183 млн. доларів у 2005 р. За прогнозами експертів очікується, що у 2012 р. об’єм цього ринку досягне 3,1 млрд. доларів. Тому комерційний попит на Ti:сапфір зростає з кожним роком.
Структурні дефекти на основі іону Ti4+ у кристалі Al2O3:Ti істотно погіршують експлуатаційні характеристики цього матеріалу. Тому для забезпечення ізоморфного входження іонів активатора у кристалічну гратку вирощування Ti:сапфіру, як правило, ведуть у відновній атмосфері, використовуючи суміш інертного газу і водню. Можливості інших відновних середовищ до кінця не вивчені. Кристали Al2O3:Ti найбільш широко вирощують методом Чохральського і різними модифікаціями методу вертикальної направленої кристалізації. Перспективним є вирощування Ti:сапфіру методом Степанова, яке дозволяє отримати кристали з однорідним розподілом активатора уздовж осі росту та мінімальною потребою до механічної обробки. Проте до початку роботи таких досліджень проведено не було.
У конструкціях теплових вузлів установок для вирощування Ti:сапфіру застосовується оснащення з дорогого іридію, вольфраму і молібдену. У той же час, вуглецеве середовище кристалізації характеризується високим відновним хімічним потенціалом та дозволяє звести до мінімуму використовування дорогих матеріалів технологічного оснащення. Тому актуальним є дослідження процесів дефектоутворення при кристалізації Al2O3:Ti у вуглецевому середовищі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, що проведено у дисертаційній роботі, є складовою частиною науково-дослідних розробок держбюджетних тем і проектів Інституту монокристалів НАН України:
· 2003-2004 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНСТІ УТВОРЕННЯ ТА ПРИРОДА СТРУКТУРНИХ ДЕФЕКТІВ У Ti:САПФІРІ, ВИРОЩЕНОМУ У ВУГЛЕЦЕВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок