Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОМАНИ МІЛАНА КУНДЕРИ: ПРОБЛЕМАТИКА, ПОЕТИКА, НАРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ

РОМАНИ МІЛАНА КУНДЕРИ: ПРОБЛЕМАТИКА, ПОЕТИКА, НАРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ

Назва:
РОМАНИ МІЛАНА КУНДЕРИ: ПРОБЛЕМАТИКА, ПОЕТИКА, НАРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,69 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАЛІЙ ОКСАНА ПАВЛІВНА
УДК 811.162.3 – 31.09
РОМАНИ МІЛАНА КУНДЕРИ:
ПРОБЛЕМАТИКА, ПОЕТИКА, НАРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ
10.01.03 – література слов’янських народів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі компаративістики Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук
Сиваченко Галина Миколаївна,
Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України,
Головний науковий співробітник відділу компаративістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович, Чернівецький національний університет
імені Ю.Федьковича,
завідувач кафедри слов’янської філології
та порівняльного літературознавства;
кандидат філологічних наук
Яковенко Сергій Миколайович,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри філології.
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра слов’янської філології,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “05” грудня 2005 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01003, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “03” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчості Мілана Кундери належить особлива роль у чеському літературному процесі ХХ ст., вона стала своєрідною проміжною ланкою між чеською та західною культурою. Перебуваючи на еміграції від середини 70-х років, коли від’їзд творчої інтелігенції з ЧССР носив масовий характер, Кундера активно та свідомо освоював форми художнього мислення, що знаходились за межами чеської літературної традиції, і нарешті змінив мову. Художній космос письменника втілив багатовимірну свідомість слов’янського митця ХХ ст., який, майстерно опанувавши експериментальні тенденції сучасної літератури, зробив акцент на тому, що було співзвучне його індивідуальному світосприйняттю та естетичним пошукам. Творчість цього письменника представляє рецепцію постмодернізму в чеській літературі та характеризується органічним поєднанням чеських і західноєвропейських тенденцій розвитку роману; демонструє процес засвоєння чеською літературою новітньої літературної практики та велику роль, яку відіграє у цьому процесі емігрантська література. Місце Кундери в ключовому для чеської культури діалозі між „західною” та „національною” орієнтаціями непересічне. Вперше після К.Чапека він зміг органічно поєднати дві історично „ворожі” лінії чеської суспільно-філософської думки – космополітичного та націоналістичного спрямування, здійснивши цей синтез на культурологічному ґрунті ХХ століття.
Кундера був одним із перших, хто у другій половині минулого століття відкрив для чеської літератури широкі обрії світового літературного процесу і розпочав повернення чеської культури в лоно культури європейської. Разом із тим, незважаючи на світовий успіх, чесько-французький письменник Мілан Кундера все ж залишається представником “малого” слов’янського народу, для якого причетність до спільної європейської культури є суттєвою часткою самозахисту національної ідентичності, для якого література та культура – єдина загальноприйнятна легітимна форма національної репрезентації. Кундера був “нестандартним” письменником із перших творчих кроків. Його книги, як і його суспільна позиція, викликають палкі суперечки й дискусії, але вони безперечно заслуговують на уважне осмислення читачами та критиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОМАНИ МІЛАНА КУНДЕРИ: ПРОБЛЕМАТИКА, ПОЕТИКА, НАРАТИВНІ СТРАТЕГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок