Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЗІНТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЗІНТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЗІНТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РУССУ ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616.36-002+616.336-002-053.2/6-08
УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЗІНТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Бабій Ігор Леонідович
Одеський державний медичний університет МОЗ України
завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Денисова Маргарита Федорівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН
України, завідувачка відділенням гастроентерології
доктор медичних наук, професор
Трішкова Лія Олексіївна
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
МОЗ України, професор кафедри дитячих інфекційних
хвороб
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупіка МОЗ України, кафедра педіатрії № 2
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” вересня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського,8)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського,8)
Автореферат розісланий “ 13 ” липня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасний екологічно несприятливий період хронічна патологія органів травлення, а саме, хронічні вірусні гепатити являють собою найбільш поширену патологію внутрішніх органів, частота яких сягає 5% в загальній популяції, а серед дитячого населення становить 0,5‰ (В.Р.Шагинян, 2000; Е.М.Лукьянова, 2000). Хронічні гепатити (ХГ), які розпочинаються у дитячому віці і обумовлюють не лише високу летальність серед дітей, а й сприяють формуванню інвалідізації у дорослих (М.М.Пєший, 2000; Н.Є.Зайцева, 2001; Ю.В.Бєлоусов, 2000; В.Ф.Учайкин, 1998).
Перебіг вірусних гепатитів В і С у дитячому віці має багато клінічних особливостей: висока частота атипічних форм захворювання (60-70% випадків), значний відсоток (90%) формування первинно-хронічного гепатиту у дітей інфікованих у перинатальному періоді, більш високий ризик розвитку цирозу печінки і гепатоцелюлярної карциноми і таке інше. У контексті сучасних вимог це обґрунтовує ряд першочергових фундаментальних і прикладних задач у галузі дитячої гепатології і сприяє пошуку та розробленню нових способів лікування в складі комплексної терапії хронічних вірусних гепатитів В і С у дітей (Ж.И.Возианова, М.М.Городецкий, 1998; Лук'янова О.М., 1998; Gentilini P., 1997).
Актуальність розроблення адекватних методів терапії ХГ визначається також тим, що, незважаючи на суттєвий прогрес в галузі вивчення етіології та патогенезу хронічних дифузних захворювань печінки вірусної етіології, лікування хронічних гепатитів у дитячому віці, на жаль, досі залишається недостатньо вирішеною проблемою. Стійкий клінічний ефект рекомендовані сьогодні схеми моно- або комбінованої терапії противірусними препаратами дають лише в 40-50% випадків (О.Я.Бабак, 1998;, Н.В.Харченко, 1999).
Отже, не викликає подиву, що багато дослідників вивчають можливість використання різних як медикаментозних, так і не медикаментозних методів лікування хворих з метою запобігання прогресування захворювання, нормалізації функціонального стану печінки, завершення репаративних процесів в ній.
Особливе місце серед клінічних проявів ХГ займає синдром ендогенної інтоксикації, який зумовлений перш за все порушенням детоксикуючої функції печінки (С.Д.Подимова, 1997; М.Ю.Яковлєв, 1993). Проблемі ендотоксикозу при ХГ у дітей присвячені поодинокі роботи, які висвітлюють питання діагностики та лікування цього синдрому лише при печінковій портосистемній енцефалопатії (Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕЗІНТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок