Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН В ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БОРОТЬБІ З ПРАВОПОРУШЕННЯМИ”

“ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН В ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БОРОТЬБІ З ПРАВОПОРУШЕННЯМИ”

Назва:
“ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН В ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БОРОТЬБІ З ПРАВОПОРУШЕННЯМИ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
МУЗИЧУК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 351. 75+343. 34
 
“ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН В ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БОРОТЬБІ З ПРАВОПОРУШЕННЯМИ”
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і
процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент, Комзюк Анатолій Трохимович, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, Тищенко Микола Маркович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, професор кафедри адміністративного права;
кандидат юридичних наук, Фролов Олександр Семенович, Запорізький юридичний інститут МВС України, доцент кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності.
Провідна установа - Одеський національний університет ім. І.І._Мечникова, кафедра адміністративного та підприємницького права, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “23” травня 2003 року о “9.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “22” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Мошенський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Успіх демократичних перетворень в Україні неможливий без належного правового регулювання і практичного функціонування інституту участі громадськості в правоохоронній діяльності – одного із найважливіших інструментів, здатних реально і дієво вплинути на рівень правопорушень та стан забезпечення громадського порядку у нашій країні. Рішучі заходи, спрямовані на боротьбу зі злочинністю, не приведуть до кардинального поліпшення ситуації доти, доки зусилля правоохоронних структур, зокрема, міліції не отримають широкої підтримки з боку населення. У більшості розвинених країн світу наголос в поліцейській діяльності робиться на попередженні злочинності саме за допомогою громадян та громадських формувань правоохоронної спрямованості. Як свідчать результати багатьох наукових досліджень, проведених останнім часом щодо діяльності вітчизняної міліції, останній часто не вистачає підтримки громадськості, хоча не викликає сумнівів, що міліція може досягти очікуваних успіхів у боротьбі зі злочинністю лише в тому разі, коли буде побудовано атмосферу взаємоповаги і співробітництва між нею і громадянами. З іншого боку, виконання громадськістю правоохоронних функцій є формою реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні справами суспільства і держави. Конституція України проголосила і гарантувала право громадян захищати своє життя і здоров’я, права і свободи, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами, в тому числі шляхом утворення з цією метою відповідних об’єднань.
В наш час наукове дослідження організаційно-правових основ участі громадськості в правоохоронній діяльності залишається епізодичним і неповним. Тому аналіз вітчизняного і зарубіжного досвіду участі громадськості в цій діяльності, її форм та методів, правового статусу громадських формувань з охорони громадського порядку та їх членів, визначення правових засад, принципів та форм взаємодії працівників органів внутрішніх справ з громадськістю в сфері охорони громадського порядку і боротьби з правопорушеннями мають важливе як теоретичне, так і практичне значення. Таким чином, необхідність активізації діяльності щодо охорони громадського порядку та боротьби з правопорушеннями, захисту прав і свобод громадян обумовлює актуальність глибокого і всебічного дослідження організаційно-правових основ участі в цій діяльності громадян та їх об’єднань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: “ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ УЧАСТІ ГРОМАДЯН В ОХОРОНІ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БОРОТЬБІ З ПРАВОПОРУШЕННЯМИ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок