Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Отримання, структуроутворення та властивості композиційних матеріалів системи TIN-ALN для вузлів тертя з підвищеною зносостійкістю.

Отримання, структуроутворення та властивості композиційних матеріалів системи TIN-ALN для вузлів тертя з підвищеною зносостійкістю.

Назва:
Отримання, структуроутворення та властивості композиційних матеріалів системи TIN-ALN для вузлів тертя з підвищеною зносостійкістю.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут проблем матеріалознавства
ім І.М.Францевича.
Мосіна Тетяна В'ячеславівна
УДК :621.762
Отримання, структуроутворення та властивості композиційних матеріалів системи TIN-ALN для вузлів тертя з підвищеною зносостійкістю.
05.16.06 -Порошкова металургія та композиційні матеріали .
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук .
Київ 2002.
Дисертацією є рукопис .
Робота виконана у Інституті проблем матеріалознавства НАН України .
Науковий керівник : доктор фізико - математичних наук Григор'єв Олег
Миколайович, Інститут проблем матеріалознавства
НАН України завідувач відділу конструкційної
кераміки .
Офіційні опоненти : доктор технічних наук , професор Уварова Ірина
Володимирівна, Інститут проблем матеріалознавства ім.
І.М. Францевича НАН Україна , завідувач відділом
кандидат технічних наук Фесенко Ігор Павлович, Інститут надтвердих матеріалів НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Національний Технічний Університет України "Київ-
ський політехнічний інститут" м.Київ
Захист відбудеться "08" липня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03 у Інституті проблем матеріалознавства за адресою : 03142 , м. Київ , вул. Кржижанівського ,3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України : .Київ , вул. Кржижанівського ,3.
Автореферат розісланий "1"червня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03.
доктор технічних наук Р.В.Мінакова
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Одним з провідних напрямків сучасного матеріалознавства є розробка матеріалів інструментального та кон- струкційного призначення на основі тугоплавких нітридів.
При створенні матеріалів на основі нітридів дуже важливим є отримання структури, яка забезпечує покращення службових властивостей матеріалів, а саме зменшення крихкості та підвищення термостійкості, жаростійкості та інших експлуатаційних характеристик.
Тому цікавими можуть бути гетерофазні матеріали на основі нітридів алюмінію та титану, які мають високу термічну та хімічну стабільність при високих температурах і при необхідних характеристиках міцності.
Композити, порівняно з однофазними керамічними матеріалами мають більш високий рівень фізико- механічних властивостей, що визначається комплексом структурних та термічних факторів. Так, спечений нітрид титану має підвищену крихкість та відносно невисокі характеристики міцності зг - 260 МПа, що перешкоджає його широкому застосуванню. Однак нітрид титану має високий опір абразивному зносу та хімічну стійкість і є перспективним в якості захисних покриттів на ріжучому інструменті. Нітрид алюмінію має високу корозійну та жаростійкість, що дозволяє застосовувати його як вогнетривкий матеріал, а також як структурну складову композиційних матеріалів.
Система TiN-AlN, була раніше досліджена в роботах Кислого П.С. із співробітниками з отриманням ударостійкого матеріалу та застосуванням його для бронеелементів. Орданьяном С.С. були отримані спечені композити TiN-AlN, армовані нитковидними кристалами SiC i Si3N4 з рівнем тріщиностійкості 8-10 МПа*м1/2. Відомі роботи по покриттям з матеріалів системи TiN-AlN, які мають порівняно високі значення фізико-механічних -зг - 650 МПа та триботехнічних властивостей. У випадку покриттів їх властивості міцності можуть визначатись не тільки гетерофазністю покриття, але й високою дисперсністю та характеристиками розподілу їх структурних складових.
Однак, вказаними авторами не було опубліковано досліджень структурних характеристик та властивостей в залежності від технологічних параметрів отримання композитів.
За оцінками, що базуються на принципах структурного конструювання, а також беручи до уваги досвід попередніх робіт, реальним є досягнення високого рівня фізико - механічних і службових властивостей композитів за рахунок вибору технологічних умов їх отримання, складу та структурного стану. Тому розробка нових композиційних матеріалів системи TiN-AlN атифрикційного та конструкційного призначення є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Отримання, структуроутворення та властивості композиційних матеріалів системи TIN-ALN для вузлів тертя з підвищеною зносостійкістю.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок