Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Товарознавча оцінка споживних властивостей нових деревно-полімерних матеріалів

Товарознавча оцінка споживних властивостей нових деревно-полімерних матеріалів

Назва:
Товарознавча оцінка споживних властивостей нових деревно-полімерних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Київський національний торговельно-економічний університет
На правах рукопису
Наконечна Аліна Валеріївна
УДК 630*841/843
Товарознавча оцінка споживних властивостей нових деревно-полімерних матеріалів
Спеціальність 05.19.08 – товарознавство промислових товарів
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор, академік АІН України Фабуляк Федір Григорович – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри хімічної технології в’яжучих, полімерних і композиційних матеріалів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ємельянов Борис Михайлович – Київський національний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри хімії
кандидат технічних наук, доцент
Дудла Іраїда Олександрівна – Полтавський кооперативний інститут, професор кафедри товарознавства непродовольчих товарів
Провідна установа: Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних матеріалів і конструкцій, м. Харків
Захист відбудеться 31 травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 в Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий 27 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тищенко Є.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку науки і техніки ставить перед науковцями проблемні задачі, пов’язані зі створенням товарів народного споживання та промислового призначення з високими споживними властивостями. Поряд із цими проблемами існують також актуальні задачі розробки нових підходів у створенні товарів з наперед заданими властивостями. Важливою є також розробка технологій з виробництва високоякісних товарів із використанням неходової сировини та нетрадиційних безвідходних технологічних процесів.
Аналіз стану деревообробної промисловості України свідчить про те, що деревина цінних порід є дуже дефіцитною, водночас малоцінні листяні породи використовуються недостатньо. У зв’язку із цим актуальним є питання покращання споживних властивостей деревини листяних порід шляхом її термохімічної модифікації з метою подовження терміну служби виробів із цих порід, розширення сфер її застосування в народному господарстві, а також заміни цінних порід деревини та чорних і кольорових металів модифікованою деревиною. Проблема модифікації деревини в останні роки набула великого значення також у зв’язку зі значним скороченням лісових ресурсів і необхідністю збільшення довговічності виробів із деревини.
Виходячи з викладеного вище і базуючись на узагальненні результатів формування поверхневих шарів полімерів плівкоутворюючими речовинами і композиціями, створено нові деревно-полімерні матеріали і товари на їх основі з високими споживними властивостями та обгрунтовано технологію їх виготовлення. Деревно-полімерні матеріали і товари на їх основі одержують просочуванням плівкоутворюючими речовинами чи композиціями заготовок, що виготовлені із неходової деревини берези, з подальшою їх полімеризацією під дією термічної обробки.
Проблема створення широкого асортименту товарів народного вжитку і промислового призначення з використанням наукової бази товарознавства і концепцій плівкоутворюючих речовин є дуже важливою і пов'язана з надзвичайно цінним комплексом експлуатаційних характеристик товарів із деревини, економічними й екологічними факторами, що зумовило необхідність проведення фундаментального дослідження, яке викладено в дисертаційній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Товарознавча оцінка споживних властивостей нових деревно-полімерних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок