Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІПСОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПІДВИЩЕНОЇ МІЦНОСТІ І ВОДОСТІЙКОСТІ (фізико-хімічні та енергетичні основи)

ГІПСОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПІДВИЩЕНОЇ МІЦНОСТІ І ВОДОСТІЙКОСТІ (фізико-хімічні та енергетичні основи)

Назва:
ГІПСОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПІДВИЩЕНОЇ МІЦНОСТІ І ВОДОСТІЙКОСТІ (фізико-хімічні та енергетичні основи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,40 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
Кондращенко Олена Володимирівна
УДК 691.263.5 + 544.3
ГІПСОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПІДВИЩЕНОЇ
МІЦНОСТІ І ВОДОСТІЙКОСТІ
(фізико-хімічні та енергетичні основи)
 
Спеціальність 05.23.05 – будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства (ХНАМГ) Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: | доктор технічних наук, професор
Пустовойтов Володимир Павлович,
Харківська національна академія міського господарства,
завідувач кафедри будівельної механіки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Саницький Мирослав Андрійович,
національний університет „Львівська політехніка”,
завідувач кафедри будівельного виробництва;
доктор технічних наук, професор
Ольгінський Олександр Георгійович,
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет,
професор кафедри будівництва та експлуатації
автомобільних шляхів;
 
доктор технічних наук, професор
Ілюха Микола Григорович,
Українська інженерно-педагогічна академія,
завідувач кафедри хімії та машин і апаратів хімічного
виробництва.
Провідна установа: | Донбаська державна академія будівництва та архітектури, кафедра технології будівельних матеріалів, виробів та автомобільних шляхів,
Міністерство освіти і науки України, м. Макіївка.
Захист відбудеться „ 12 ” травня 2004 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.02 при Українській державній академії залізничного транспорту за адресою 61050, м. Харків, майд. Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою 61050, м. Харків, майд. Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий „ 30 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ватуля Г.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою задачею стратегії державної політики в промисловості будівельних матеріалів є забезпечення будівництва ефективними конкурентноздатними матеріалами різного функціонального призначення, підвищеної якості, експлуатаційної стійкості, з переважним використанням для їхнього виготовлення місцевої і техногенної сировини, що дозволить заощадити значні матеріальні й енергетичні ресурси.
До числа таких перспективних видів матеріалів відносяться гіпсові матеріали і такі, що містять гіпс. Їх виробництво на сьогоднішній день вимагає розширення діапазону використання і відновлення технологічних рішень на основі сучасних наукових досягнень. Науково-теоретична база технологічних процесів одержання і використання гіпсових в'яжучих речовин і сульфатовмісних складів та бетонів уже не може повною мірою задовольняти вимогам ринку ні по кількості продукції, ні по забезпеченню економії матеріальних і енергетичних ресурсів.
Процеси дегідратації двоводного гіпсу при термічній обробці є основою для виробництва гіпсових в’яжучих матеріалів, а тому дослідження термодинаміки і кінетики цих процесів має важливе науково-прикладне значення.
Дослідження закономірностей переносу маси і тепла, що мають місце при термічній обробці дисперсних матеріалів, до яких відноситься і природний двоводний гіпс, немислимі без використання останніх досягнень загальної теорії тепломасообміну, у тому числі й тепломасообмінних процесів, що мають місце при термічній обробці гіпсу у завислому стані в турбулентному потоці теплоносія.
Не менш важливим й актуальним у теоретичному плані є вивчення елементарних актів і енергетики процесів дегідратації двогідрату сульфату кальцію, а також термодинаміки і кінетики реакцій розчинення і гідролізу напівводного гіпсу і процесів кристалізації двогідрату. Розрахунки іонних і мембранних рівноваг у системі напівводний гіпс-вода дозволяють теоретично обґрунтувати шляхи керування процесами тужавлення і твердіння гіпсового каменю з одержанням виробів підвищеної міцності і водостійкості.
Таким чином, ефективність рішення виникаючих задач у першу чергу залежить від розуміння сутності фізико-хімічних процесів, як термічної обробки вихідного двогідрату сульфату кальцію, так і процесів гідратації напівгідрату, структуроутворення гіпсового каменю і супутніх їм колоїдно-хімічних явищ, що впливають на властивості гіпсового каменю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ГІПСОВІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ПІДВИЩЕНОЇ МІЦНОСТІ І ВОДОСТІЙКОСТІ (фізико-хімічні та енергетичні основи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок