Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток експортно-імпортних відносин на ринку зерна України

Розвиток експортно-імпортних відносин на ринку зерна України

Назва:
Розвиток експортно-імпортних відносин на ринку зерна України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
Української академії аграрних наук
ОВСЯННІКОВ Олександр Вікторович
УДК 339.13:339.56:633.1
Розвиток експортно-імпортних відносин
на ринку зерна України
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
Власов Володимир Іванович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
заступник завідувача відділу
зовнішньоекономічних зв’язків
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Губенко Василь Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач  кафедри  менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Школьний Олександр Олексійович,
Уманський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
в.о. завідувача  кафедри  менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Захист відбудеться “ 09 ” жовтня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, к. 212).
Автореферат розісланий “ 07 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
О.Г. Шпикуляк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціонування національної економіки в ринкових умовах передбачає включення країни у світові інтеграційні процеси. Особлива роль у вирішенні цієї проблеми належить експортно-імпортним відносинам, зокрема на ринку зерна України. Зернові культури традиційно займають вагоме місце у формуванні зовнішньоекономічного обороту країни. Стратегічне значення зерна полягає в його універсальності як продукту харчування, можливості тривалого зберігання, транспортування на далекі відстані тощо. Розвиток зовнішньої торгівлі зерновими культурами в Україні відбувається із значними труднощами, що спричинено недосконалістю інфраструктури, відсутністю належної біржової торгівлі, монополізацією посередницьких послуг комерційними фірмами, а також відмежованістю безпосередніх виробників від експортно-імпортних процесів.
Актуальність проблеми розвитку експортно-імпортних відносин підтверджується тим, що участь України на світовому ринку зерна вимагає структурної перебудови її зернового господарства у контексті розвитку зовнішньоторговельної діяльності, пристосування національних економічних механізмів до вимог відкритості ринку.
Питання теорії і практики розвитку економічних відносин на вітчизняному та світовому ринках зерна досліджуються такими вченими-економістами, як В.Г. Андрійчук, В.І. Бойко, В.І. Власов, П.І. Гайдуцький, В.П. Галушко, В.І. Губенко, О.В. Захарчук, В.Н. Зимовець, М.В. Калінчик, А.М. Кандиба, С.М. Кваша, І.Г. Кириленко, І.В. Кобута, М.І. Кучер, М.Г. Лобас, З.П. Ніколаєва, П.Т. Саблук, В.Ф. Сайко, І.О. Соловйов, А.А. Фесина, Л.М. Худолій, C.М. Чмирь, В.С. Шовкалюк, О.М. Шпичак та ін. Глибокі теоретико-методологічні напрацювання принципів формування та механізму здійснення міжнародної торгівлі знайшли своє відображення у наукових працях Е.Ф. Авдокушина, В.С. Будкіна, І. Бураковського, А.І. Кредісова, А.П. Кірєєва, С. Ліндерта, Г.П. Овчинникова, Ю.М. Пахомова, В.В. Рокочі, Є.В. Савельєва, А.С. Філіпенка, О.О. Школьного та інших науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток експортно-імпортних відносин на ринку зерна України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок