Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК АБСОЛЮТНОЇ ІНФІНІТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ХІІ-ХІХ ст.)

РОЗВИТОК АБСОЛЮТНОЇ ІНФІНІТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ХІІ-ХІХ ст.)

Назва:
РОЗВИТОК АБСОЛЮТНОЇ ІНФІНІТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ХІІ-ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НОДЬ Вікторія Іванівна
УДК 81? 367 = 811.111 '04 / 06
РОЗВИТОК АБСОЛЮТНОЇ ІНФІНІТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ
В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ХІІ-ХІХ ст.)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, доцент
Буніятова Ізабелла Рафаїлівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Приходько Анатолій Миколайович,
Запорізький національний університет, кафедра германської філології, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Євченко Віра Володимирівна,
Житомирський державний університет
ім. І.Я.Франка, кафедра англійської мови,
завідувач кафедри
Провідна установа | Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра германського, загального
та порівняльного мовознавства, м. Чернівці
Захист відбудеться “30” вересня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “29” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останні десятиліття ХХ століття характеризуються значними успіхами у вивченні проблем, пов’язаних з природою речення як у синхронному, так і діахронному аспектах. Центр уваги синтаксичних студій, які тривалий час перебували під впливом атомарності молодограматичного напряму, поступово зміщується до системного пояснення мовних явищ у діахронії, що сприяє розв’язанню таких проблем історичного синтаксису, як реконструкція праіндоєвропейського речення та основні моделі порядку слів (Д.Денісон, Д.Лайтфут, Ю.С.Степанов), типологія синтаксичних структур, механізми граматичних змін, синтаксичні універсалії (В.Г.Адмоні, В.Д.Івшин, А.Крох, М.Ріссанен, В.М.Ярцева).
Незважаючи на значні успіхи як вітчизняних (І.Р.Буніятова, В.В.Михайленко, А.М.Приходько, Г.М.Семененко, Я.Г.Тестелець), так і зарубіжних (Р.Стоквел, Е.Траугот, О.Фішер, Г.Хокк) дослідників у вивченні природи речення та його конституентів, нерозв’язаними й досі залишається ряд проблем синтаксису. Серед них, зокрема, розкриття структурних та функціональних особливостей абсолютної інфінітивної конструкції (далі АІК), що складається з інфінітива та одного або більше комплементів, в історичному аспекті. Формування АІК у мові середньо-, ранньоново- та новоанглійського періодів, що відбувалося в контексті переходу англійської мови від порядку “суб’єкт-об’єкт-дієслово” (SOV) до “суб’єкт-дієслово-об’єкт” (SVO), становить особливий інтерес з погляду еволюції мовних систем.
У контексті розбудови вітчизняних синтаксичних студій у діахронному аспекті важливою виявляється потреба комплексного вивчення АІК, що опинилася поза дослідницьким інтересом. Необхідним при цьому є дослідження АІК з урахуванням новітнього методологічного інструментарію, зокрема, напрацювань генеративної граматики (Р.Фрейдін, Л.Хеґман, Н.Хомський) і прагмалінгвістики (Ж.Барнкопф, П.Грайс, В.І.Карабан).
Актуальність дослідження визначається загальною спрямованістю сучасних граматичних студій на вивчення проблем функціонування і розвитку окремих елементів мовних систем, що передбачає належний рівень формалізації дослідницьких процедур. Відсутність інтегрального підходу до дослідження АІК зумовлює потребу всебічного аналізу мовних і позамовних чинників її становлення, закономірностей розвитку та функціонування в середньо-, ранньоново- та новоанглійський періоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК АБСОЛЮТНОЇ ІНФІНІТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ХІІ-ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок