Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕНТРОПІЇ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ СТАТИСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ

СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕНТРОПІЇ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ СТАТИСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ

Назва:
СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕНТРОПІЇ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ СТАТИСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,51 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МЕРГЕЛЬ Віктор Володимирович
УДК 519.21
СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕНТРОПІЇ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ СТАТИСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ
01. 01. 05 — теорія ймовірностей і математична статистика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії ймовірностей і математичної статистики механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник
Доктор фізико – математичних наук, професор
ЛЕОНЕНКО Микола Миколайович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Професор кафедри теорії ймовірностей і математичної статистики механіко-математичного факультету.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико – математичних наук,
СВІЩУК Анатолій Віталійович
Міжнародний математичний центр НАН України,
Завідувач відділу математичних проектів і програм.
Кандидат фізико – математичних наук
ПАШКО Анатолій Олексійович
Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва, провідний науковий співробітник відділу математичного моделювання та прогнозування.
Провідна установа:
Інститут кібернетики, ім. В.М. Глушкова НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “_18_” __ червня _____ 2001 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. . при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022 м. Київ – , проспект Академіка Глушкова, 6, корпус 7, механіко–математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська 58).
Автореферат розіслано “_15_” __травня______ 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Моклячук М. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В m-вимірному евклідовому просторі з відстанню
де x=(x1, x2, …, xm) -m та y=(y1, y2, …,ym) -m, по незалежним спостереженням X1 , X2 , ……, XN , N>1 вектора з апріорі невідомою щільністю ймовірності f(x), x-m, будуються оцінки ентропії:
H=H(f)=
Найбільш типовий підхід при оцінці цього функціоналу полягає в заміні функції щільності розподілу f(x) її емпіричним аналогом. При такому підході, як правило, умови, що накладаються на функцію розподілу, для того, щоб отримані оцінки були конзистентними виявляються дуже обмежуючими, що значно ускладнює можливість побудови критеріїв згоди, основаних на властивостях ентропії випадкової величини.
Ядерні оцінки, що базуються на ядерних оцінках щільності, досить складні для дослідження та практичного використання.
Оцінки ж, основані на так званому "методі спейсингів" виявляються значно простішими для дослідження, завдяки чому виявляється можливим їх використання як при перевірці гіпотез про розподіл випадкових величин, так і в інших галузях науки.
Такі оцінки для одновимірних неперервних розподілів при деяких умовах, накладених на функцію щільності, виявляються конзистентними. Крім того, нещодавно для таких оцінок була сформульована ЦГТ, що дає змогу будувати критерії перевірки гіпотез про розподіли в.в., основані на таких оцінках.
У багатовимірному випадку для оцінок типу Козаченко-Леоненка навіть питання про корінь з N конзистентність до теперішнього часу залишалося відкритим.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною комплексної наукової програми Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка на 1997-2000 р. по темі "Вивчення властивостей деяких оцінок ентропії та використання цих оцінок при характеризації ймовірносних розподілів".
Мета і задачі дослідження. Об'єкт дослідження - узагальнені оцінки ентропії, що побудовані з використанням ідей багатовимірного аналога методу спейсингів для неперервних розподілів в.в.
Предмет дослідження - поведінка об'єкту дослідження при зростанні кількості незалежних спостережень в.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЕНТРОПІЇ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ ДО ПОБУДОВИ СТАТИСТИЧНИХ КРИТЕРІЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок