Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління)

Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління)

Назва:
Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
Смолій Віктор Вікторович
УДК 681.3:621.3
Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління)
05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Васюхін Михайло Іванович, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова, відділ “Керуючі машини і системи”.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор,
Погорілий Сергій Дем'янович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
каф. напівпровідникової електроніки,
- кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник Арістов Василь Васильович, Інститут проблем моделювання в енергетиці імені Г. Пухова
НАН України, відділ автоматизації проектування енергетичних установок.
Провідна установа: Інститут космічних досліджень Національної академії наук та Національного космічного агенства України, відділ “Фізика плазми”, м. Київ.
Захист відбудеться 31 травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.03 у Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, за адресою:
03022, МСП 187, Київ, пр. Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03022, МСП 187, Київ, пр. Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 23 квітня 2001р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради РОМАНОВ В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основними напрямками розвитку інформаційних технологій України передбачається розробка інтелектуальних систем обробки, розпізнавання та класифікації складних процесів, образів, ситуацій, сцен.
Важливі народногосподарські задачі економічного та соціального розвитку країни вирішуються з використанням інформаційних технологій і систем комп'ютерної графіки. Області застосування сучасних технологій комп'ютерної графіки різноманітні. Складна графічна інформація та зображення (СГІЗ) є одним з основних об'єктів задач цифрової обробки й виведення даних в автоматизованих системах навігації, картографії, геоінформаційних систем, систем глобального позиціонування та інших областях застосування комп'ютерних технологій.
Особливе значення технології комп'ютерної графіки мають у системах підвищеного ризику з рухомими високошвидкісними об'єктами. Проблеми високоточної навігації та ідентифікації параметрів рухомих об'єктів з використанням методів обробки зображень і розпізнавання образів розробляються для систем оперативного управління (СОУ). У компетенції користувача залишаються природні для нього процедури розпізнавання, класифікації та прийняття рішень. Засоби комп'ютерної графіки безпосередньо включаються в структуру підтримки інтелектуальної діяльності користувача (операторів) і в кожній конкретній задачі, що вирішується, посилюють їх інтелектуальні можливості.
Наукові дослідження та розробки в області апаратно-програмної побудови систем синтезу зображень у нашій країні проводяться в Інституті кібернетики НАН України, в Інституті проблем моделювання в енергетиці НАН України, Донецькому державному технічному університеті, Сєвєродонецькому технологічному інституті Східноукраїнського національного університету та ряді вищих навчальних закладів. Розробка апаратних засобів машинної графіки ведеться в АТ “Імпульс” (Сєвєродонецьк) і АТ “Термінал” (Вінниця).
Забезпечення інформаційної та динамічної подібності реальної обстановки в просторі, що спостерігається, та відображення її користувачеві для оцінки і прийняття рішення в реальному часі призводить до жорстких обмежень на термін синтезу зображення.
Відомі методи синтезу та відображення просторів з динамічними об'єктами при обмежених обчислювальних ресурсах спрощують задачу відображення, подаючи ці об'єкти контурно, а переміщення - площинно-паралельними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методи та засоби синтезу й відображення динамічних об'єктів (для центрів оперативного управління)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок