Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біологічні особливості ялівцю червоного (Juniperus oxycedrus L.) в криму у зв,язку з його охороною

Біологічні особливості ялівцю червоного (Juniperus oxycedrus L.) в криму у зв,язку з його охороною

Назва:
Біологічні особливості ялівцю червоного (Juniperus oxycedrus L.) в криму у зв,язку з його охороною
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Українська Академія аграрних наук
нікітський ботанічний сад – національний науковий центр
Ругузова Ганна Ігорівна
УДК 582.477.6: 57.017:502.753 (477.75)
Біологічні особливості ялівцю червоного
(Juniperus oxycedrus L.) в криму у зв,язку з його охороною
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі УААН (відділи охорони природи, фізіології та репродуктивної біології рослин).
Науковий керівник:
доктор сільськогосподарських наук Молчанов Євген Федорович,
Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН
(пенсіонер).
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Корженевський Владислав Вячеславович,
Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН,
завідувач відділу флори, рослинності і заповідної справи;
кандидат біологічних наук, доцент
Бірюльова Емма Григорівна,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри ботаніки.
Провідна установа:
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “12” травня 2006 р. о1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 при Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі УААН за адресою: 98648, Україна, АР Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр,
Факс: (0654) 33-65-50,
E-mail: nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Нікітського ботанічного саду - Національного наукового центру УААН за адресою: 98648, Україна, АР Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр.
Автореферат розіслано “04” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук С.Ю. Садогурський
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сьогодні в усьому світі проблема збереження біорізноманіття Землі є актуальною. Особлива увага приділяється територіям, пріоритетним для збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, до яких відноситься і Крим (Выработка приоритетов…, 1999). Важливе значення для Криму мають ялівцеві рідколісся, вивченню яких завжди приділялась значна увага (Шеляг-Сосонко, Дидух, 1975, Голубев, Корженевский, 1978; Ларина, 1984; Шеляг-Сосонко и др., 1985; Дидух, 1992 и др.). У флорі Криму трапляються п’ять природно зростаючих видів ялівцю, з них три - реліктові деревоподібні ялівці (Juniperus excelsa Bieb., Juniperus foetidissima Willd., Juniperus oxycedrus L.), що формують світлі рідколісся. Два види (J. excelsa, J. foetidissima) включені до Червоної книги України, а J. oxycedrus входить до складу шістьох формацій, що занесені до Зеленої книги УРСР. Природний ареал J. oxycedrus охоплює північне узбережжя Середземного моря та практично усе узбережжя Чорного моря. Північна межа проходить через узбережжя Криму, тому вивчення J. oxycedrus на цій межі становить теоретичний і практичний інтерес.
Вид J. oxycedrus має запашну деревину, яка використовується для виготовлення сувенірів. Усі частини рослини містять ефірні олії з високою антимікробною активністю. З хвої і шишкоягід даного виду можна виготовляти лікувально-профілактичну продукцію, оскільки вони мають високі антиоксидантні властивості (Полонская и др., 2003). J. oxycedrus рекомендовано використовувати в зеленому будівництві на півдні України і в Криму зокрема (Хохрин и др., 1984; Дендрофлора України, 2001). Для використання J. oxycedrus у господарчих цілях і зеленому будівництві необхідно створити умови для його природного відновлення та вирощування в умовах культури. Цьому повинно передувати вивчення біологічних особливостей виду та його здатності до насіннєвого відновлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відділах охорони природи та фізіології і репродуктивної біології рослин Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру (НБС-ННЦ) з 1998 по 2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Біологічні особливості ялівцю червоного (Juniperus oxycedrus L.) в криму у зв,язку з його охороною

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок