Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,79 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний економічний університет
Безматерних Віктор Григорович
УДК 331.101.3
МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01. – Економічна теорія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління та маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Бєляєв Олександр Олександрович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри політичної економії факультетів управління та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Кваснюк Борис Євгенович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора
кандидат економічних наук, доцент
Розинка Олександр Миколайович,
Рахункова палата України, помічник Першого заступника Голови
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ теоретичних проблем регулювання економіки, м. Київ.
Захист відбудеться "20" вересня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги,
54/1, ауд.370.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий "27" липня 2001 р.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні передбачає формування нової системи мотивації праці, яка враховує зміни відносин власності, економічного статусу працівників, джерел, рівня, складу і структури їх доходів. Процес становлення ринкового механізму активізації трудової діяльності в Україні ускладнений багатьма обставинами.
Суттєвою перепоною для становлення дієвого ринкового механізму активізації трудової діяльності стало виключення людини із економічних реформ, позбавлення реформи “людського виміру”. Ринкове реформування не сприяло активізації трудової діяльності, перетворенню праці у домінуючий фактор, розвитку економіки. Навпаки, воно посилило відчуження праці від власності. У плановій економіці це відчуження було більш-менш однаковим для всіх, за винятком партійної та господарської номенклатури. У ході ринкової трансформації переважаюча більшість населення виявилась поза власністю, перетворилася у найманих працівників. Формально утвердився інститут приватної власності на робочу силу, позбавлений правової основи, який не став основою економічної свободи і соціального захисту працівника, гарантом його добробуту. В цілому відбувається характерне для раннього та примітивного капіталізму підпорядкування праці капіталові, зменшення зарплатоємності, різке звуження можливостей для формування середнього класу.
Здійснювана економічна політика спрямована переважно на фінансову стабілізацію, послаблення бюджетної кризи. Але в ній не приділяється достатньої уваги балансу між безробіттям та інфляцією, підвищенню зарплатоємності і посиленню інституціоналізації ринку праці, що утруднює формування дієвого механізму активізації трудової діяльності.
Означені проблеми вимагають теоретичного осмислення. Пряме копіювання зарубіжного досвіду соціально-трудових відносин неприйнятне для України, яка має свою особливу соціально-економічну реальність. Потрібний ґрунтовний аналіз та узагальнення досвіду ринкової трансформації праці, повніше врахування соціально-економічної дійсності, українського менталітету, досвіду попередніх економічних реформ та закономірностей світового розвитку. Все сказане й спонукало автора обрати це коло проблем для наукового дослідження.
У вітчизняній економічній літературі накопичено значний досвід дослідження таких наукових проблем, як потреби, економічні інтереси, стимулювання праці, відтворення робочої сили, використання трудових ресурсів, відносини між працею і капіталом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ АКТИВІЗАЦІЇ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок