Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕДОКС-реакцІЇ тетрагональних комплексІв нІкелю(III,II), мiдІ(III,II) та кобальту(III,II) з ПОЛІДЕНТАТНИМИ азотвмІсними лІгандами

РЕДОКС-реакцІЇ тетрагональних комплексІв нІкелю(III,II), мiдІ(III,II) та кобальту(III,II) з ПОЛІДЕНТАТНИМИ азотвмІсними лІгандами

Назва:
РЕДОКС-реакцІЇ тетрагональних комплексІв нІкелю(III,II), мiдІ(III,II) та кобальту(III,II) з ПОЛІДЕНТАТНИМИ азотвмІсними лІгандами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,49 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л.В.ПИСАРЖЕВСЬКОГО
____________________________________________________________________
ЛАМПЕКА Ярослав ДмитровиЧ
УДК 541.49:546.56, 546.73, 546.74
РЕДОКС-реакцІЇ тетрагональних комплексІв нІкелю(III,II), мiдІ(III,II) та кобальту(III,II) з ПОЛІДЕНТАТНИМИ
азотвмІсними лІгандами
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
КИЇВ - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського Національної академії наук України
Науковий консультант: академік НАН України, доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Костянтин Борисович
ІФХ НАН України, радник при дирекції
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук,
професор Слободяник Микола Семенович
Київський університет ім. Тараса Шевченка,
декан хімічного факультету
доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович
Інститут хімії поверхні НАН України
завідувач відділом
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Кальченко Віталій Іванович
Інститут органічної хімії НАН України
завідувач відділом
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії ім.
В.І.Вернадського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ _6__”__квітня_______ 1999 року о ___14.00__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 252039, Київ-39, проспект Науки 31.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці в Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України за адресою: 252039, Київ-39, проспект Науки 31.
Автореферат розісланий “_5___” __березня___ 1999 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з характерних рис сучасної хімії є зростаюче використання координаційних сполук (комплексів металів) в процесах, які формально відносяться до інших областей цієї науки (напр., каталітичних - металокомплексний каталіз, органічних - темплатні процеси і т.п.). Таке застосування комплексів неможливе без встановлення взаємозв'язку між геометричною та електронною будовою координаційних сполук з одного боку, та їх властивостями - з іншого. Однак експериментальна реалізація цього підходу часто наштовхується на відсутність відповідного асортименту поріднених комплексів з можливостями широкого варіювання їх характеристик.
Координаційні сполуки перехідних металів, утворені азотвмісними полідентатними лігандами (в першу чергу тетраазамакроциклами), представляють унікальну можливість для вирішення даного питання, оскільки характеризуються широким структурним різноманіттям та мають низку специфічних властивостей - високу термодинамічну стійкість, кінетичну інертність та здатність стабілізувати нетрадиційні ступені окиснення металів. Можливість працювати з даними реагентами в масштабі реального часу стала могутнім стимулом для вивчення кінетичних параметрів їх редокс-реакцій. Крім того, багато азамакроциклічних комплексів проявили перспективні редокс-каталітичні властивості, тому інтерес до їх окиснювально-відновлювальних характеристик є цілком зрозумілим.
Аналіз літературних даних дозволяє констатувати, що накопичені відомості про редокс-характеристики тетрагональних комплексів перехідних металів є несистематичними, що робить проблематичним встановлення взаємозв’язку між будовою даних сполук і їх властивостями. В світлі цього систематичне дослідження термодинамічного і кінетичного аспектів редокс-поведінки комплексів перехідних металів з полідентатними азотвмісними лігандами є безумовно актуальним питанням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Робота проводилась в рамках відомчої тематики відділу №5 Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевсь-кого НАН України за пріоритетними напрямками “Вивчення будови, стійкості і редокс-властивостей металопротеїнів та комплексів, що моделюють їх активні центри”, “Моле-кулярно-організовані системи за участю координаційних сполук d-металів” (№ Держреєстрації 0196U008221), “Гетерогенні реакції координаційних сполук з екологічно важливими іонами металів та малими молекулами” (№ Держреєстрації 0197U006386), і проектів 3/127, 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: РЕДОКС-реакцІЇ тетрагональних комплексІв нІкелю(III,II), мiдІ(III,II) та кобальту(III,II) з ПОЛІДЕНТАТНИМИ азотвмІсними лІгандами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок