Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Колюх Валерій Вікторович
УДК 321.015
ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Шляхтун Петро Панасович, Київський
національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політичних наук.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології;
кандидат історичних наук, доцент
Яблонський Василь Миколайович,
Національний інститут стратегічних
досліджень при Президентові України,
завідувач оперативно – аналітичного відділу.
Захист відбудеться 17 грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 15 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення демократичної політичної системи є основним напрямом розвитку постсоціалістичних країн. У них створюються нові державні інститути – глави держави, органу судового конституційного контролю, парламентського уповноваженого з прав людини, фінансово-бюджетного контролю, а також багатоманітні політичні інститути громадянського суспільства – політичні партії, громадські організації, засоби масової інформації, органи місцевого самоврядування. Складаються нові за характером відносини як між державними органами, так і між ними та недержавними політичними інститутами. Стабільність таких відносин має першорядне значення для ефективного функціонування політичної системи, розвитку суспільства загалом.
У демократичному суспільстві політична стабільність має динамічний характер, перебуває під впливом багатоманітних чинників – економічних, соціальних, політичних, соціокультурних, міжнародних тощо. Чинники політичної стабільності, як і нестабільності, можуть також мати суб'єктивний і об'єктивний характер, бути внутрішньо- і зовнішньополітичними, постійними і тимчасовими.
З-поміж внутрішніх об'єктивних постійно діючих чинників першорядне значення мають ті, що пов'язані з порядком формування вищих органів держави та принципами відносин між ними. Основними такими чинниками є форма державного правління, виборча і партійна системи. В контексті форми державного правління чинниками політичної стабільності виступають інститути вищих органів держави – глави держави, парламенту, уряду, інституціональні складові системи стримувань і противаг.
Дослідження чинників політичної стабільності та потенційних джерел політичної нестабільності є одним із найважливіших завдань політичної науки. Воно сприяє забезпеченню стабільності політичної системи, ефективному здійсненню державної влади, досягненню громадянської злагоди в суспільстві. Особливо важливе значення таке дослідження має для України, де з набуттям незалежності відбувається складний процес становлення демократичної державності, що супроводжується політичними кризами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Тема і зміст дисертаційного дослідження є складовими комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” та науково-дослідницької теми філософського факультету 01БФ041-1 “Філософська і політологічна освіта в Україні на перетині тисячоліть”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є виокремлення та розкриття змісту і взаємозв'язку інституціональних чинників стабільного функціонування системи вищих органів сучасної демократичної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ ПОЛІТИЧНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок