Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОВНИХ УМОВ ТА ЇХ РОЛЬ У ГЕНЕЗИСІ БУРУВАТО-ПІДЗОЛИСТИХ ОГЛЕЄНИХ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

ЕКОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОВНИХ УМОВ ТА ЇХ РОЛЬ У ГЕНЕЗИСІ БУРУВАТО-ПІДЗОЛИСТИХ ОГЛЕЄНИХ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОВНИХ УМОВ ТА ЇХ РОЛЬ У ГЕНЕЗИСІ БУРУВАТО-ПІДЗОЛИСТИХ ОГЛЕЄНИХ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ДРОНЬ ЮРІЙ СІЛЬВЕСТРОВИЧ
УДК 631.41.5
ЕКОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ
ВІДНОВНИХ УМОВ ТА ЇХ РОЛЬ У ГЕНЕЗИСІ
БУРУВАТО-ПІДЗОЛИСТИХ ОГЛЕЄНИХ
ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Чернівці - 2007
Дисертацією є рукопис. Робота виконана у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Назаренко Іван Іванович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра ґрунтознавства та землевпорядкування, професор.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Білова Наталія Анатоліївна, Академія митної служби України, кафедра товарознавства та митної експертизи, начальник;
доктор біологічних наук Мальцева Ірина Андріївна, Мелітопольський державний педагогічний університет, кафедра ботаніки, доцент.
Провідна установа: Інститут екології Карпат НАН України.
Захист відбудеться „ 20 ” червня 2007 року о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий „ 18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент Копильчук Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Окисно-відновні умови ґрунтів, суттєво впливаючи на проходження біологічного і геологічного колообігів речовин та процеси їх взаємодії, виступають потужним фактором внутрішньої впорядкованості екосистем і їх злагодженості. З іншого боку, рівень окисно-відновної рівноваги в едафотопах формується під впливом великої кількості біогенних та абіогенних чинників, багато з яких мають надекосистемний характер. Тому часто зовнішній вплив змінює в першу чергу окисно-відновний режим ґрунтів, а вже потім ці зміни певним чином впливають на окремі компоненти біогеоценозу. З огляду на це є підстави стверджувати, що окисно-відновні умови ґрунтів виконують роль своєрідного механізму еволюції екосистем, через який сприймаються зовніші та внутрішні впливи, трансформується структура і функції окремих складових компонентів та узгоджується їх робота у відповідності з новою обстановкою.
Закономірності функціонування такого механізму найкраще прослідковуються в едафотопах з різкоконтрастним окисно-відновним режимом. Так, за даними І.І. Назаренка та інш. (1994) у бурувато-підзолистих оглеєних ґрунтах Передкарпаття загалом переважають окисні процеси, проте відновні умови, які перманентно розвиваються в них, чинять величезний вплив на морфологію, властивості та екологічні функції цих едафотопів (В.І.Канівець, 1987, 2001), а отже й визначають їх еволюцію та трансформацію структури існуючих біогеоценозів. Тому важливого значення набувають дослідження екологічних чинників формування відновних умов і їх ролі у генезисі бурувато-підзолистих оглеєних ґрунтів Передкарпаття, які дозволяють виявити загальні механізми внутрішньої регуляції екосистем та їх еволюції.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертація є частиною планової роботи і виконувалася в межах наукових тем кафедри ґрунтознавства та землевпорядкування біологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича „Встановити особливості біогеохімії і розробити систему охорони і оптимізації екологічного стану ґрунтів Карпатсько-Придністровського регіону” (№ держреєстрації 0196U012536 (1996 – 2000 рр.) та „Розробити генетичні, біогеохімічні та агроекологічні основи управління родючістю і картографування ґрунтів Передкарпаття та прилеглих територій” (№ держреєстрації 0101U004205 (2001 – 2005 рр.).
Мета і завдання дослідження. Дослідження проводились з метою встановити значення окремих екологічних чинників у розвитку відновних умов і визначити роль останніх у генезисі й формуванні властивостей та екологічного стану бурувато-підзолистих оглеєних ґрунтів Передкарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОВНИХ УМОВ ТА ЇХ РОЛЬ У ГЕНЕЗИСІ БУРУВАТО-ПІДЗОЛИСТИХ ОГЛЕЄНИХ ҐРУНТІВ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок