Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УГОРЩИНИ в 1945-1961 роках (ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УГОРЩИНИ в 1945-1961 роках (ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УГОРЩИНИ в 1945-1961 роках (ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ужгородський національний університет
КОНЦНЕ НАДЬ Жужанна Юлианна
УДК 94 (439)
РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УГОРЩИНИ
в 1945-1961 роках
(ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
УЖГОРОД-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та історіографії історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор Мандрик Іван Олександрович,
історичний факультет Ужгородського національного університету, декан, завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Худанич Василь Іванович,
Ужгородський національний університет, професор кафедри політології.
кандидат історичних наук, доцент Кипаренко Геннадій Миколайович,
Львівський національний університет ім. І.Франка, доцент кафедри нової і новітньої історії.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин, м.Київ.
Захист відбудеться 22 листопада 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород, вул. Університетська,14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м.Ужгород,
вул.Капітульна, 6.
Автореферат розісланий 15 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради
кандидат історичних наук доц. І.М.Ліхтей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
За останні 47 років сільське господарство Угорщини, у тому числі і в Північно-Східному регіоні (область Саболч, Сатмар і Берег), пройшло три переломних етапи: розподіл землі серед селян у 1945 році, колективізація, яка завершилася в 1961 році; повернення і приватизація землі приватним особам, що почались у результаті політичних реформ у 1990 році.
Незважаючи на значну кількість наукових публікацій, все ж залишилися білі плями про даний етап історичного розвитку регіону. Так, у наукових публікаціях не обговорювалося (або тільки частково) питання про розвиток і структурні перетворення сільського господарства під час керування країною прем'єр-міністра Імре Надя, або під час визвольного руху 1956-го року, а також після його поразки. Замовчувався опір, що мав місце з боку селянства в регіоні проти колективізації, яка тривала протягом 12 років. Не вивчалося питання про ставлення місцевої влади до приватників, що відмовилися від вступу в колгоспи. одночасно вип'ячувалися переваги колективного ведення господарства, замовчуючи про його недоліки.
Протягом 90-х років ХХ століття земельна власність в Угорщині набула майже такого характеру, який був у 1945 році після розподілу земель серед селян. Наведені в даній дисертації факти й аналіз суперечливих подій дають можливість уникнути повторення тих помилок, які були зроблені в сільському господарстві країни за період режимів Ракоші і Кадара.
Як і в 1945 році після розподілу землі серед селян, так і зараз актуальним залишається концентрація земельних ділянок у фермерські господарства площею 50-100 гектарів. У 1948 році ця проблема була вирішена насильним шляхом, в результаті якого були створені колгоспи за взірцем Радянського Союзу, недивлячись на опір селян, які не мали жодного досвіду колективного ведення сільського господарства.
І хоча в результаті колективізації сільське господарство Угорщини досягло значних успіхів, навіть стало зразком для інших країн соціалістичного табору, перебороти ворожість селянства до колективної власності так і не вдалося. Цим можна пояснити той факт, що після реформи державної системи Угорщині в 1990 році колгоспи і радгоспи були в основному розформовані. В наш час у всьому регіоні їх залишилося декілька десятків, а інші були перетворені в акціонерні товариства та інші структури.
Актуальність дисертації полягає в тому, що в ній розкривається реальна картина історичних етапів розвитку сільського господарства регіону за період 1945-1961 роців, обнародується той досвід, який був накопичений на етапі примусової колективізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНО-СХІДНОЇ УГОРЩИНИ в 1945-1961 роках (ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок