Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ У ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ “ЛЮДИНА-ТЕХНІКА-СЕРЕДОВИЩЕ”

РОЗРОБКА МЕТОДІВ ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ У ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ “ЛЮДИНА-ТЕХНІКА-СЕРЕДОВИЩЕ”

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ У ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ “ЛЮДИНА-ТЕХНІКА-СЕРЕДОВИЩЕ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківська національна академія міського господарства
Сабадаш Володимир Вікторович
УДК 65.015.11+34
РОЗРОБКА МЕТОДІВ ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
У ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ “ЛЮДИНА-ТЕХНІКА-СЕРЕДОВИЩЕ”
05.01.04 - Ергономіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник | кандидат технічних наук, професор
Іванов Віктор Георгійович,
Українська інженерно-педагогічна академія, професор кафедри охорони праці та навколишнього середовища
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Самсонкін Валерій Миколайович,
Державний науково-дослідний центр залізничного транспорту, директор
м. Київ
кандидат технічних наук, доцент
Кисельов Володимир Борисович,
Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, директор
м. Київ
Провідна установа | Українська державна академія залізничного транспорту, кафедра охорони праці та навколишнього середовища, Міністерство транспорту та зв’язку України, м. Харків
Захист відбудеться “1”червня 2007 р. о 14 – 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.03 у Харківській національній академії міського господарства за адресою: м. Харків, вул. Революції, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської національної академії міського господарства за адресою: м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий “23” квітня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Е. Линник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний світ характеризується зростанням швидкостей, вимогами до точності виконання роботи людиною-оператором, інтенсифікації її діяльності, зростанням складності систем “людина – техніка – середовище” (СЛТС). Робота в сучасних СЛТС потребує від людини найвищої мобілізації своїх здібностей: психологічних, емоційних, вольових та ін. Така діяльність має високий рівень темпової та емоційної напруженості. Стрес у роботі оператора став звичайним явищем. Тому зростають частка помилок у СЛТС з вини людини та їх негативні наслідки. З іншого боку, в Україні зменшується кількість кваліфікованих робітників, спроможних вправитися зі складним виробництвом та обладнанням. Ергономічна освіта в Україні знаходиться в не найкращому стані, спеціалістів з ергономіки небагато, а їх знання не завжди враховуються. Тому з'являється дедалі більше виробництв, систем, складних виробів, які спроектовані або організовані без урахування ергономічних норм та вимог. У результаті дії цих чотирьох вищезазначених факторів ростуть й відповідно буде зростати на Україні кількість нещасних випадків з вини людини. Незважаючи на загальнодержавні заходи, рівень травматизму в суспільному виробництві України протягом останніх років залишається високим. У 2004 р. в Україні травмовано 22691 чоловік, загинуло 1164 робітників. Як наслідок, збільшується, кількість судових справ, пов'язаних з порушеннями правил безпеки життєдіяльності й охорони праці. У виробничих системах ЛТС мають місце пригоди, які кваліфікуються при попередньому розслідуванні як нещасні випадки, що виникли через певні дії людини. У дійсності персонал СЛТС не порушив жодної діючої інструкції, регламентуючої їх діяльність у цій СЛТС. Справжнє невиконання обов’язків людиною-оператором може встановити тільки суд на основі висновків судово-технічної експертизи, але на сьогоднішній день судово-технічна експертиза не має дослідницьких засобів, за допомогою яких можна встановлювати рівень ергономічності системи, необхідний для її надійного функціонування. Тому при судовому розслідуванні нещасних випадків у системах, які можна виділити як СЛТС, дедалі частіше постає питання про дійсну провину людини-оператора, що робить уже сьогодні потрібною судово-ергономічну експертизу нещасних випадків у виробничих СЛТС. Потрібно розробити методи й процедури ергономічної експертизи як самої СЛТС, так і обставин нещасних випадків у цих системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ ЕРГОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ У ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ “ЛЮДИНА-ТЕХНІКА-СЕРЕДОВИЩЕ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок