Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Назва:
МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Ваврищук Наталія Георгіївна
УДК 339.924: 331.556.4 (061.1 ЄС)
МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ
В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
08.00.02 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ–2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
БУРАКОВСЬКИЙ Ігор Валентинович,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор
МАЛИНОВСЬКА Олена Анатоліївна,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБОУ, завідувач відділом соціально-економічної і демографічної безпеки
кандидат економічних наук
ГАЙДУЦЬКИЙ Андрій Павлович,
Національний банк України,
помічник заступника голови
Захист відбудеться 11 грудня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 10 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція економік країн ЄС в рамках політичного союзу ставить перед урядами країн-членів нові завдання щодо визначення оптимального формату співпраці в умовах розширення організації. В основу спільного ринку ЄС покладено принцип чотирьох свобод – вільного руху товарів, послуг, капіталу та робочої сили. І якщо перші три компоненти забезпечуються з моменту розширення ЄС без жодних обмежень, то з приводу доцільності безумовного й повного відкриття ринків праці старими членами ЄС тривають гарячі суперечки. Лібералізація ринків робочої сили на теренах ЄС відбувається повільними темпами, адже транскордонне переміщення робітників розглядається не лише як переміщення факторів виробництва, – міграція, окрім суто економічних ефектів, має ще важливі соціальний, психологічний та політичний виміри. Значний притік або відтік іноземних робітників посилює потребу міжнародного співробітництва між країнами, визначає необхідність реформування соціальних інституцій, актуалізує питання вироблення довго-строкових програм регулювання міграційних процесів у контексті глобалізації.
Розширення ЄС є дотичним і до України. Трудова еміграція із України, в першу чергу до ЄС, сьогодні набула великих масштабів і стала важливим чинником впливу на перебіг багатьох внутрішніх економічних та соціальних процесів, а тому потребує адекватного вивчення й аналізу. У цьому контексті для України вкрай важливим є вивчення досвіду інтеграції ринків праці у процесі розширення ЄС, оскільки його можна використати в майбутньому на етапі створення спільного ринку між Україною та ЄС. Відкриття ринків ЄС є своєрідним економічним експериментом, який дозволяє спостерігати й оцінювати процес лібералізації ринків праці в реальному вимірі, а не в рамках теоретичних концепцій і моделей та отримувати унікальний емпіричний матеріал для дослідників.
Явище міжнародної міграції робочої сили (ММРС) в контексті глобалі-зації ринків вивчалося вітчизняними та іноземними вченими. Зокрема, теоретико-практичні розробки А.Гайдуцького, А.Кваші, Г.Мелік’яна, Н.Пархоменко, О.Позняка, А.Стародуба, Н.Шаповалової, Д.Шелестова та інших науковців лягли в основу сучасних досліджень чинників та наслідків української ММРС. Вагомий внесок у дослідження особливостей ММРС в умовах перехідних економік зробили українські вчені Е.Лібанова, О.Малиновська, І.Прибиткова, Ю.Римаренко та інші. Це питання часто залишається поза увагою науковців західної економічної школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ В КОНТЕКСТІ РОЗШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок