Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ. (На прикладі АПК Автономної Республіки Крим).

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ. (На прикладі АПК Автономної Республіки Крим).

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ. (На прикладі АПК Автономної Республіки Крим).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОПОВ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК 339.564:631.11(477,9)
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ.
(На прикладі АПК Автономної Республіки Крим).
Спеціальність: 08.06.01-Економіка підприємств і організація виробництва.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук.
м. Сімферополь-1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки Таврійського інституту підприємництва та права, Міністерства освіти України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки й техніки України, академік АН Криму,
Новіков Юрій Миколайович, Таврійський інститут підприємництва та права, завідуючий кафедрою економіки.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: -доктор економічних наук, кандидат технічних наук, професор, заслужений діяч науки й техніки України, генеральний директор Науково-інженерного центру НАН України "ИНАГР" Смолянов Олександр Михайлович,
-кандидат економічних наук, старший науковий співробітник, вчений секретар Науково-дослідницького інституту винограду й вина "Магарач" УААН Бузні Артемій Миколайович.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Інститут економіки Національної Академії наук України, відділ економічних відносин АПК, м. Київ.
 
Захист відбудеться 25 червня 1999 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.52.805.01 при Кримському державному аграрному університеті за адресою:
333030, м. Сімферополь, с. Аграрне, корп.1, ауд. 501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 30 грудня 1998 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.е.н., доцент В.Ю.Руденко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Процес становлення й розвитку України як незалежної, економічно самостійної держави тісно пов'язаний з необхідністю придбання нею місця, яке належить в світовому господарстві і визначення ступеня участі в міжнародному розподілу праці, передусім через її визнання як повноцінного і повноправного суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності.
Прискорення такого визнання можливо лише через виявлення потенціальних можливостей підприємств-експортерів і всебічного сприяння держави зовнішньоторговим операціям вітчизняних виробничих і комерційних структур на зарубіжних ринках. Експорт виступає сьогодні, в умовах кризисних процесів в економіці, в ролі стабілізуючого фактора виробництва, як джерело валютних і матеріально-технічних надходжень для структурної перебудови економіки.
Актуальність теми дослідження. Кожний регіон України володіє своїм експортним потенціалом і займає певне місце в національному розподілі праці. Якщо в цілому головною статею українського товарного експорту є продукція гірсько-металургійного комплексу, то для Автономної Республіки Крим з її унікальними природничо-кліматичними умовами однією з ведучих експортних товарних груп виступає продукція підприємств агропромислового комплексу, що робить особливо актуальним дослідження проблем резервів зростання потенціальних можливостей підприємств-експортерів АПК.
Відомий внесок в дослідження експортного потенціалу підприємств є в роботах як вітчизняних учених Афанасьєва К. М., Горячева А. А., Шагалова Г. А., так і зарубіжних дослідників Алексєєвої М. М., Берковитця Е., Білки В., Гітлоу Х., Градова А. П. Гроте Г., Долгова С. І., Кавусгіла Т., Картбі Дж., Пєшкової О. П., Покровської В. В., Фамінського І. П. і інших. Незважаючи на велику цінність, ці дослідження визначають експортний потенціал тільки промислових підприємств, не враховуючи специфіку сільськогосподарських.
Приймаючи до уваги важливу роль аграрного сектора в економіці і зовнішній торгівлі регіону, об'єктивно назріли задачі розкриття резервів експортного потенціалу підприємств АПК Криму, що і зумовило вибір теми дослідження.
Дисертаційна робота виконана в відповідності з планами науково-дослідницьких робіт на кафедрі економіки Таврійського інституту підприємництва та права, як умотивована частина проблеми: "Шляхи подальшого розвитку економіки Автономної Республіки Крим і управління економічною ефективністю роботи підприємств в перехідний період до ринкових відносин", затвердженої Міністерством економіки Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ. (На прикладі АПК Автономної Республіки Крим).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок