Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМНО-АПАРАТНІ ЗАСОБИ ГЕНЕРАЦІЇ ПСЕВДОВИПАД- КОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ЕОМ ТА МЕРЕЖАХ

ПРОГРАМНО-АПАРАТНІ ЗАСОБИ ГЕНЕРАЦІЇ ПСЕВДОВИПАД- КОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ЕОМ ТА МЕРЕЖАХ

Назва:
ПРОГРАМНО-АПАРАТНІ ЗАСОБИ ГЕНЕРАЦІЇ ПСЕВДОВИПАД- КОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ЕОМ ТА МЕРЕЖАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
”КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Зохре Карім Заде
( Іран )
УДК 004.056.5
 
ПРОГРАМНО-АПАРАТНІ ЗАСОБИ ГЕНЕРАЦІЇ ПСЕВДОВИПАД- КОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ЕОМ ТА МЕРЕЖАХ
 
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України ”Київський політехнічний інститут” на кафедрі обчислювальної техніки.
Науковий керівник – кандидат технічних наук
Марковський Олександр Петрович,
НТУУ ”КПІ”, доцент кафедри
обчислювальної техніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Романкевич Олексій Михайлович,
НТУУ ”КПІ”, професор кафедри
спеціалізованих обчислювальних систем
кандидат технічних наук,
Алішов Надір Ісмаіл-огли,
Інститут кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН
України, провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться 22 жовтня 2007 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.002.02 у НТУУ ”КПІ” (м. Київ, проспект Перемоги 37, корп.18,ауд.306)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України ”Київський політехнічний інститут”.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37, вченому секретарю НТУУ ”КПІ”.
Автореферат розісланий 21 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 Орлова М.М.
кандидат технічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Генератори псевдовипадкових об’єктів (чисел, двійкових послідовностей та функцій) широко використовуються в інформа-ційних технологіях, як ключові елементи систем технічної діагностики, статистичного моделю-вання і проектування, а також при розв’язанні математичних задач методами Монте-Карло. Чільне місце займають псевдо-випадкові об’єкти в сучасних системах захисту інформації. Особливо важливу роль в цій важливій сфері відіграють генератори псевдо-ви-падкових двійкових послідовностей, які викорис-товують-ся в якості базового елементу потокових алгоритмів захисту даних, а також для генерації ключів для симетричних алгоритмів та псевдовипад-кових двійко-вих рядків протоколів автентифікації віддалених користу-вачів інтегро-ваних комп’ютерних систем. Основою іншої складової сучасних систем захисту інформації – симетричних алгоритмів шифрування даних виступають генератори псевдовипадкових булевих функцій і систем функцій, які мають специфічні властивості. В сучасних умовах зростання продуктивності обчислю-валь-них систем і можливостей об’єднання значної кількості комп’ютерів для порушення захисту даних, актуальною є проблема адекватного підвищення надійності захисту інформації, в тому числі засобами, в основі яких лежить використання псевдовипадкових об’єктів.
Захисні функції псевдовипадкових двійкових послідовностей та булевих перетворень в теоретичному плані визначаються принциповою неможливістю аналітичного розв’язання системи нелінійних булевих рівнянь. Саме ця властивість буле-вих перетворень лежить в основі використання двійкових послідовностей та булевих функцій в алгоритмах захисту інформації. Тому рівень захищеності даних за допомогою псевдовипадкових послідовностей прямо залежить від нелінійності булевих перетворень, що використовуються при генерації таких послідовностей. Виходячи з цього, важливим резервом підвищення широкого класу засобів захисту інформації є вдосконалення структури засобів генерації послідовностей в напрямку збільшення нелінійності булевих перетворень, які вони використовують.
Зростання швидкодії обчислювальних систем та швидкості передачі цифрових даних в лініях комп’ютерних мереж ставить більш жорсткі вимоги до продук-тивності засобів захисту інформації, в тому числі, в основі яких лежить використання генераторів псевдовипадкових послідовностей: вони мають забезпечувати реалізацію формування елементів послідовності в темпі передачі даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГРАМНО-АПАРАТНІ ЗАСОБИ ГЕНЕРАЦІЇ ПСЕВДОВИПАД- КОВИХ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В ЕОМ ТА МЕРЕЖАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок