Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів

Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів

Назва:
Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
ГЛУШКОВА Тетяна Геннадіївна
УДК 620.2:67/68:666.3/.7
Споживчі властивості фігурних
керамічних виробів на основі
легкоплавких глин та
вуглевміщуючих відходів
Спеціальність 05.19.08 - товарознавство промислових
товарів
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному торговельно-економічному університеті, Українському науково-дослідному інституті будівельних матеріалів та виробів.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник МИХАЙЛОВ Володимир
Іванович - Український науково-дослідний інститут будівельних матеріалів і виробів, провідний науковий співробітник лабораторії стінової кераміки та енергозбереження
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ЄМЕЛЬЯНОВ Борис Михайлович - Київсь-
кий національний університет будівництва та архітектури, зав.кафедри хімії
кандидат технічних наук, доцент
ЧЕРНАВКА Михайло Іванович - Коопера-
тивно-комерційний університет Молдови, декан заочного навчання
Провідна установа: Львівська комерційна академія Укоопспілки, м. Львів
Захист відбудеться “15”жовтня1999 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 в Київському державному торговельно-економічному університеті за адресою:
253156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного торговельно-економічного університету за адресою: 253156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розісланий “9” вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.В.Тищенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми
В соціально-економічному розвитку суспільства при оновленні виробничого потенціалу народного господарства провідна роль належить будівництву. В зв’язку з обмеженням коштів на державне житлове будівництво в Україні змінюється структура будівництва - зростає обсяг індивідуального будівництва.
В центрі уваги постало питання архітектурно-художньої виразності споруд, будівельних ансамблів і комплексів. Невиразність масової типової забудови повинна уступити місце індивідуальним рішенням, орієнтованим на історичні традиції українського зодчества, досягнення будівельних технологій, особливості міського і природного ландшафту.
Фігурні керамічні вироби використовують для зовнішнього і внутрішнього оздоблення, з одночасною кладкою, будівель і споруд у цивільному та індивідуальному будівництві, виконують функції як рядових, так і лицьових виробів.
Виробництво будівельних матеріалів та виробів останнім часом розвивалось при відносно стабільному забезпеченні дешевими сировиною і енергоносіями, значна частина яких постачалась із-за кордонів України. Із-за різкого зростання цін на сировину, газ, нафтопродукти, вугілля та електроенергію, зменшення імпорту енергоносіїв та подорожчання перевезення сировини, виникли проблеми, однією з яких є недостатнє вивчення та обмеження сировинної бази України для виробництва фігурних керамічних виробів. Рішенням цієї проблеми є використання замість якісних тугоплавких глин легкоплавких низькосортних глин, а також відходів вуглезбагачення, що дозволить раціонально використовувати природні ресурси України, розширити сировинну базу, скоротити радіус перевезення сировини, зменшити витрати на геологорозвідувальні роботи та будівництво нових кар’єрів, створити енергозберігаючу технологію, поліпшити стан оточуючого середовища.
У зв’язку з вищевикладеним, особливу актуальність набувають дослідження, спрямовані на розширення сировинної бази, підвищення якості, поліпшення споживчих властивостей, удосконалення асортименту фігурних керамічних виробів на основі ресурсо- і енергозберігаючих технологій за рахунок використання легкоплавкої глинистої сировини та промислових відходів.
Актуальність теми підтверджується наявністю значних запасів промислових відходів в Україні.
Розвиток виробництва фігурних виробів широкого асортименту, різноманітної кольорової палітри, різної фактури і форми дозволить підвищити різноманітність облицювання житлових і адміністративних будівель, поліпшити архітектурний вигляд забудови міст, сіл та селищ України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок