Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оздоровлення державних фінансів у період ринкової трансформації економіки України

Оздоровлення державних фінансів у період ринкової трансформації економіки України

Назва:
Оздоровлення державних фінансів у період ринкової трансформації економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Українська Академія державного управління при Президентові України
Романюк Ольга Іванівна
УДК: 336.1.001.73(477)
Оздоровлення державних фінансів у період ринкової трансформації економіки України
25.00.05 – галузеве управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління і менеджменту Української Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент РОМАНЮК Ольга Панасівна, Українська Академія державного Управління при Президентові України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор ФЕДОСОВ Віктор Михайлович, Київський Національний економічний університет, завідувач кафедри фінансів; Заслужений діяч науки і техніки України.
кандидат економічних наук СТЕПАНКОВА Тетяна Михайлівна, Кабінет Міністрів України Радник Прем'єр-Міністра України
Провідна установа: Інститут економічного прогнозування НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 12.03.2002 року о 1 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ-57 вул. Ежена Потьє. 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 11.02.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.К. Майборода
Вступ. На сьогоднішній день важливого значення набуває проблема трансформації системи державних фінансів України, як однієї з головних ланок економічної системи в цілому. Розробка ефективних форм і методів фінансової політики стає актуальною в умовах необхідності забезпечення умов економічного зростання. Зміни функцій держави при переході до ринкової економіки вимагають відповідних змін в сфері державних фінансів, яка характеризує фінансову діяльність держави.
Актуальність теми дослідження визначається тим, що дисертаційна робота тісно пов'язана з розробкою найважливіших проблем теоретичного і практичного спрямування стосовно комплексного оздоровлення системи державних фінансів України в цілому, і окремих її складових одиниць зокрема, в період ринкової трансформації економіки України.
На сьогоднішній день актуальними для України лишаються проблеми: неоптимальної податкової структури, великого податкового тиску на вітчизняного товаровиробника, антистимулюючої системи надання податкових пільг, неоптимальної структури видатків, недостатнього соціального забезпечення, неконкурентоспроможність, неліквідність, неприбутковість підприємств державного сектору та приватизованих підприємств.
Антистимулююча роль вітчизняного оподаткування проявляється не тільки у розмірах сплачених податків і зборів, а й у безпрецедентній практиці постійного внесення змін у податкове законодавство, нечіткості викладу інструктивного матеріалу, у складнощах оскарження дій податкових органів.
Надмірно високий рівень податкового тиску на товаровиробника в Україні суттєво скорочує можливості інвестування виробництва, що є однією з перешкод на шляху до економічного зростання.
Оздоровлення фінансів включає в себе оздоровлення державних фінансів і фінансів підприємств.
Під оздоровленням державних фінансів ми розуміємо комплекс заходів, що призводять до налагодження роботи бюджетної системи, позабюджетних фондів, фінансових інститутів в країні, а також підвищення ефективності кожного підприємства.
Оздоровлення державних фінансів безпосередньо пов'язане з оздоровленням фінансів підприємств, адже, якщо не відбуватимуться зміни на мікрорівні, тобто на рівні кожного окремого підприємства, дуже важко буде досягти значних змін на макрорівні. Для того, щоб запрацювала економіка країни необхідно відродити виробництво, тобто вітчизняного виробника, який би мав змогу працювати реально у мінливому ринковому середовищі. Оздоровлення державних фінансів, яке передбачає відповідні зміни в податковій, видатковій, кредитній, інвестиційній політиці призведе до створення необхідного підприємницького клімату, уможливить ефективну роботу підприємств, що знаходяться як в державній так і в приватній власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оздоровлення державних фінансів у період ринкової трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок