Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

ЗНАЧЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Безуглова Світлана Викторівна
УДК 616.127 - 005.8-072.7:612.17
ЗНАЧЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Колчин Юрій Миколайович,
Луганський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри шпитальної терапії №1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Кузнєцов Микола Степанович,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії №2;
доктор медичних наук, професор Коломієць Вікторія Володимирівна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри внутрішніх хвороб №2.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, відділ аритмій серця, м. Київ.
Захист відбудеться “21” листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України
(95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “16” жовтня_ 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Сахалтуєв А.Д


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфаркт міокарда (ІМ) та його ускладнення є однією з основних причин втрати працездатності та смертності населення у нашій країні [Амосова К.М., 1998; Лутай М.І., 2003]. Крім цього, на сьогоднішній день відзначається тенденція до росту захворюваності на ІМ у осіб молодого віку, а великий відсоток з загальної кількості хворих, що перенесли ІМ, складають особи працездатного віку [Кравцова Л.А., 1998; Abete P., 2001]. Ось чому реабілітація хворих, що перенесли ІМ, продовжує залишатися однією з найбільш актуальних проблем сучасної кардіології, включаючи в себе не тільки медичний, але і соціальний аспект [Бабій Л.М., 2000; Следзевська І.К., 2002].
Роботи численних дослідників свідчать про позитивний вплив фізичних навантажень на організм хворих на ІМ в процесі проведення програми фізичної реабілітації [Поллок Л.М., 2000, Kloner R.A., 2001]. Так, доведена ефективність ранньої активізації і фізичних тренувань на стаціонарному етапі лікування [Следзевська І.К., 2000, Dorn J., 2001, Naughton J., 2000]. Запропоновано велика кількість програм прискореної активізації, які дозволяють разом зі скороченням термінів госпіталізації досягти більшого рівня фізичної працездатності [Алекперов Е.З., 1999, Coats A., 1998]. Однак, позитивний ефект фізичного фактора можливий лише при адекватності темпу та інтенсивності фізичних навантажень функціональним можливостям організму хворого, які оцінюються за ознаками, що відображують нормальну адаптацію до навантажень [Duru F., 2000]. Це обумовлює необхідність вдосконалення діагностичних критеріїв, на підставі яких здійснюється вибір програми фізичної реабілітації хворих на ІМ з використанням можливостей сучасних методів обстеження, які дозволяють зробити оцінку важкості стану пацієнта більш об'єктивною [liou M.C., 1999; Lucini D., 2002].
В останні роки важливе місце в стратифікації ризику у хворих на ІМ займають дані неінвазивних методів обстеження, одним з яких є оцінка варіабельності серцевого ритму (ВСР) [Сумароков А.В., 1998; La Rower M.T., 1998; Lombardi F., 2000]. Однак, у літературі питання про значення цієї методики для вибору програми фізичної реабілітації на теперішній час не висвітлено, крім того, досі невідомо, як змінюються параметри ВСР при різних темпах реабілітації, не розглядалась також можливість комплексного використання даних параметрів для диференційованого підходу до вибору програми фізичної реабілітації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ У ХВОРИХ НА ІНФАРКТ МІОКАРДА ПРИ ПРОВЕДЕННІ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок