Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України)

Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України)

Назва:
Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський Національний університет імені Івана Франка
КАРБОВНИК Андрій Миколайович
УДК: 330.142.26
Управління оборотними активами
промислових підприємств
(на прикладі поліграфії України)
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Ковалюк Олексій Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра фінансів і кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мних Євген Володимирович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри обліку та аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Пініжко Василь Степанович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри фінансів і банківської справи.
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,  
м. Тернопіль
Захист відбудеться 7 грудня 2001 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Львівського державного національного університету імені Івана Франка за адресою 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського державного національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “6” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор С.М. Панчишин
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми дослідження
Питанням управління оборотними коштами в радянській спеціальній науковій літературі приділялося багато уваги. Проте методологія управління оборотними коштами носила в основному макроекономічний характер, що було зумовлено централізованим управлінням держави всіма суб’єктами і об’єктами господарської діяльності. Оборотні кошти підприємства розглядалися як окремі об’єкти і аналіз не ставив за мету створення ефективної інформаційної системи для внутрішнього управління фінансовими ресурсами підприємства. Це означає, що перед вітчизняною наукою питання управління оборотним капіталом, яке є невід’ємною частиною єдиного процесу управління підприємством, не ставилося, тому що в нашій країні всі складові процесу управління, такі як облік, аналіз, контроль та прогнозування, були і є предметами різних наук.
У сучасних умовах для більшості вітчизняних підприємств типовим наслідком кризових явищ їхнього економічного розвитку стала гостра нестача необхід-ного обсягу оборотних активів, що істотно позначається на ефективності їхнього господарювання. Разом із цим низька забезпеченість виробничих підприємств оборотни-ми активами супроводжується низьким рівнем їх використан-ня. Тому нині одним з найактуальніших завдань у забезпеченні підвищення ефективності виробничої діяльності підприємств є суттєве вдосконалення управління їхніми оборотними активами.
Значний внесок в дослідження проблем управління оборотними активами зробили такі вітчизняні вчені, як І.О. Бланк, С.В. Калабухова, М.Р. Ковбасюк, І.Д. Лученок та інші. Разом з тим, існує ряд теоретичних і практичних проблем, які все ще залишаються невирішеними як на рівні промисловості в цілому, так і на рівні її окремих галузей, зокрема, поліграфічного виробництва. До них слід віднести проблеми класифікації оборотних активів, оцінки ефективності їх використання, вдосконалення контролю, системи обліку оборотних активів, нейтралізації впливу кризових явищ на їх формування. З огляду на вищесказане і враховуючи те, що наукове вирішення дискусійної проблеми організації ефективного управління оборотними активами на вітчизняних підприємствах далеке від завершення і відстає від потреб практики, ми обрали в якості дисертаційного дослідження тему “Управління оборотними активами промислових підприємств”.
У дисертації зроблена спроба поєднати загальнотеоретичний аспект дослідження з конкретними економічними пошуками шляхів вдосконалення управління оборотними активами на рівні промислових підприємств, щоб, з одного боку, раціоналізувати використання оборотних активів підприємства, а з іншого – нейтралізувати негативний вплив на них кризових явищ вітчизняної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Управління оборотними активами промислових підприємств (на прикладі поліграфії України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок