Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів

Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів

Назва:
Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров'я України
Одеський державний медичний університет
Підвальнюк Василь Миколайович
УДК 615.477.87:618.15-008.8
Порушення мікробіоценозу піхви
і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів
14.01. 01. - акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор
Нізова Наталія Миколаївна
Одеський державний медичний
університет МОЗ України, професор
кафедри акушерства та гінекології.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Леуш Станіслав
Сергійович, Київська державна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри акушерства та гінекології.
- доктор медичних наук, Андрієвський Олександр Георгійович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри медичної перинатології, дитячої та підліткової гінекології.
Провідна установа: - Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН
України, м. Київ.
Захист відбудеться 15.03.2001.2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.600.01. при Одеському державному медичному університеті (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 2)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету (65026, м. Одеса, пров. Валіховський, 3)
Автореферат розісланий 12.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. професор Годлевський Л.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Внутрішньоматкова контрацепція є одним з розповсюджених в Україні засобів регулювання народжуваності. Однак, використання внутрішньоматкових засобів (ВМЗ) контрацепції нерідко супроводжується ускладненями, серед яких значне місце посідають запальні захворювання - 15-30% випадків (Б. М. Венцківський і співавт., 1994; Н. М. Нізова, 1998; В. І. Грищенко, 1988).
Проблема гнійно-запальних захворювань набуває в даний час значної актуальності в зв'язку зі зниженням імунологічної реактивності організму, широким та часто нераціональним використанням антибіотиків, що призводить до формування резистентних штамів мікроорганізмів, а також порушення піхвового мікробіоценозу, що супроводжується високою концентрацією облігатно та факультативно-анаеробних умовнопатогенних мікроорганізмів та зростанням таких інфекцій, як хламідійна, мікоплазмена, вірусна, грибкова (Б. Л. Гуртовий і співавт., 1996;Є. Ф. Кіра, 1999; В. М. Запорожан, О. В. Хаіт, Н. М. Нізова, 1992).
Останнім часом в етіології запальних захворювань статевих органів значна увага приділяється бактеріальному вагінозу, що виникає в результаті заміщення нормальної мікрофлори піхви анаеробними бактеріями, переважно Gardnerella vaginalis, що не супроводжується лейкоцитарною реакцією (В. К. Чайка, 1999; Ю. В. Цвельов і співавт., 1995; А. С. Анкірьска, 1995; В. Ф. Нагорна, Н. В. Тюева, 1998; Hoyme U. B., 1998).
Внутрішньоматкові контрацептиви здатні колонізувати на собі штами анаеробів, актіноміцет, кишкової палички, мікоплазм і знижувати при цьому, кількість лактофлори, що є передумовою до розвитку запальних ускладнень (В. І. Краснопольский, С. Н. Буянова, Н. А. Щукіна, 1999; R. Amsel, et. аl. 1993). Разом з тим, сьогодні не існує єдиних підходів до прогнозування запальних ускладнень у користувачів ВМЗ, а також обгрунтованих засобів їх профілактики при порушенні мікроекології піхви (О. Д. Константинова і співавт., 1999).
Існуючі засоби лікування дисбіозів часто не забезпечують повного відновлення мікробіоценозу піхви через високу частоту мікробних асоціацій і неможливість подолати бактеріальну резистентність, що призводить лише до зменшення клінічних проявів та переходу маніфестного запального процесу в малосимптомний або латентний (О. К. Погодін, 1997).
На сучасному етапі відсутні науково-обгрунтовані рекомендації відносно тактики лікування дисбіотичних порушень мікроценозу піхви у жінок, що використовують ВМЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок