Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Назва:
ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЗАМАШНА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 373.1.02:7.06
ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії естетичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Лещенко Марія Петрівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,
Шевченко Зоя Олександрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії навчання української мови і літератури
Провідна установа: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, Міністерство освіти
і науки України, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться „29” березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01. в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060 м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано „25” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пустовіт Г.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розвиток освіти в Україні та процес її інтеграції у європейську і світову спільноту потребують істотного удосконалення духовної культури людини. Це передбачено Концепцією загальної середньої освіти, де визначено, що одним із основних завдань загальноосвітньої школи є виховання учня як людини культури з розвиненим естетичним і етичним ставленням до навколишнього світу і самої себе. Реалізація цієї мети вимагає внесення істотних змін у зміст і процес естетичного виховання, одним з головних завдань якого є формування естетичного ставлення учня до творів мистецтва.
Різні аспекти проблеми естетичного ставлення досліджувалися у роботах Л.Акулової, О.Алавідзе, В.Бутенка, Н.Бутенко, Д.Джоли, І.Зязюна, Л.Коваль, А.Комарової, В.Корнієнко, Н.Крилової, Ю.Крупника, Є.Лановенка, Ю.Поршнєвої, І.Регейло, Л.Столовича, М.Тофтула, Г.Хурошвілі та ін. Єдиної думки про структуру та загальні закономірності функціонування складових цього поняття поки що немає. Але погляди вчених сходяться на тому, що основними його складовими є естетична свідомість і естетична діяльність. Отже, естетичне ставлення це активна форма чуттєво-практичного освоєння дійсності, що характеризується розвиненими почуттями, судженнями та здатністю і бажанням конструктивно сприймати та створювати нове (як у переживаннях, судженнях, так і в практично-прикладній діяльності). Естетичне ставлення є одним із найвагоміших результативних джерел виховання, яке впливає на розгортання інтелектуальних та емоційно-вольових процесів розвитку учня.
Вищою формою естетичної свідомості, у якій виявляється естетичне ставлення, є мистецтво, позитивний вплив якого на формування гармонійно розвиненої особистості підтверджено Б.Ананьєвим, Л.Виготським, Д.Кабалевсь-ким, Б.Неменським, Л.Печко, Б.Тєпловим, Т.Цвелих, Г.Шевченко, Б.Юсовим, П.Якобсоном та іншими вченими.
Виховання школярів засобами мистецтва передбачено і Концепцією національного виховання, де акцентується увага на необхідності пізнання перлин національного мистецтва, на значенні висвітлення правдивої історії культури й освіти нашого народу, повернення до культурних надбань.
Самобутнє життя специфічно плекала українська діаспора, твори якої поряд з національними особливостями увібрали новітні ідеї і форми, інтегруючись із напрямами світових культур. Нині дослідження української еміграції ведуться досить широко. У галузі історичних наук вони здійснювалися С.Атаманенко, О.Вагіною, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО СТАВЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ТВОРІВ МИСТЕЦТВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок