Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості складання маркетингової програми для хлібоприймальних підприємств

Особливості складання маркетингової програми для хлібоприймальних підприємств

Назва:
Особливості складання маркетингової програми для хлібоприймальних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеський державний економічний університет
Кузнецова Інна Олексіївна
УДК 339.138.001.12:667.7.061.5
Особливості складання маркетингової програми
для хлібоприймальних підприємств
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Богатирьов Анатолій Михайлович,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідувач кафедри організації підприємств
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович,
Український державний університет харчових технологій,
завідувач кафедри економіки і права
кандидат економічних наук, доцент
Шешеловський Марко Ілліч,
Одеська філія Інституту підвищення кваліфікації і
перепідготовки керівних працівників харчової та
переробної промисловості,
завідувач кафедри ринкової економіки
Провідна установа: | Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної Академії наук України, відділ розвитку підприємництва,
м. Одеса
Захист дисертації відбудеться 27 червня 2001 о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.055.01 Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету.
Автореферат розісланий 24 травня 2001р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Маркітан О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З переходом до ринкових умов господарювання було ліквідовано систему централізованої державної заготівлі і почав формуватися в Україні зерновий ринок, який визначає продовольчу безпеку держави. Його важливим елементом є хлібоприймальні підприємства (ХПП).
Зараз хлібоприймальні підприємства функціонують у складних обставинах деструктуризації старого господарського механізму і формування ринкових відносин. На більшості ХПП відзначається зниження завантаженості ємкостей, розбалансування фінансового стану, не приділяється достатньої уваги конкурентоспроможності. З огляду на те, що фінансовий стан є результатом діяльності підприємства на ринку, особливої уваги потребує планування маркетингової діяльності ХПП. Для забезпечення прибутковості діяльності хлібоприймальних підприємств маркетингове планування повинно проводитися у взаємозвязку з фінансовим плануванням.
Загальні основи планування маркетингової діяльності підприємств в сучасних економічних умовах України розглянуті в працях Г.І.Бритченко, С.С.Гарковенко, В.Г.Герасимчука, А.О.Заїнчковського, І.І Королькова та інших. Але відсутні роботи, які дозволяють враховувати специфіку функціонування ХПП. В той самий час, формування маркетингової програми, перш за все, повязане з особливостями конкретного товарного ринку, на якому діють підприємства. Питанням розвитку продовольчого ринку України присвячені праці багатьох вітчизняних учених. Що стосується формування та функціонування ринку зерна як одного з найважливіших для економіки держави, ці проблеми розглянуто у працях вітчизняних і російських учених Л.М.Худолій, П.Т.Саблука, М.Г.Лобас, М.Я.Дем’яненко, А.П.Калінчука, А.Н.Жигалова, Е.В.Стрелкова та інших. Питання, що повязані зі структурою та особливостями функціонування ринку послуг ХПП, чинниками та характером конкуренції цього ринку, не отримали достатнього розвитку.
Актуальність теми. Нерозробленість наукової проблеми, що виявляється у відсутності узгодження між інтересами хлібоприймальних підприємств і попитом зернового ринку, необхідність дослідження особливостей функціонування ринку послуг ХПП, відсутність методичних підходів до маркетингового планування їхньої діяльності, а також важливість питань розвитку хлібоприймальних підприємств як елементу зернового ринку України обумовили вибір теми і визначили основні напрямки дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості складання маркетингової програми для хлібоприймальних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок