Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методичні концепти вивчення змісту і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи

Методичні концепти вивчення змісту і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи

Назва:
Методичні концепти вивчення змісту і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ФЕНЦИК Оксана Миколаївна
УДК 372.8.821.2-31(07)
Методичні концепти вивчення змісту
і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи
13.00.02 – теорія і методика навчання
(українська література)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Маріупольському державному гуманітарному університеті.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Кейда Федір Федорович,
Маріупольський гуманітарний університет,
завідувач кафедри української філології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ситченко Анатолій Люціанович,
Миколаївський державний
університет імені В.О. Сухомлинського,
завідувач кафедри літератури і
методики її викладання;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Шевченко Зоя Олександрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії
навчання української мови і літератури.
Захист відбудеться “  ” жовтня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д)
Автореферат розісланий “ 19 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Cоціально-економічні переміни, процеси гуманізації, деформалізації в незалежній Українській державі на порозі нового тисячоліття значною мірою актуалізують проблеми збагачення освітнього простору, розширення можливостей для професійного становлення й інтелектуально-культурного розвитку особистості. Особливе місце в системі національної освіти по праву відводиться українській літературі. Для більшості школярів це рідна література. Вона є могутнім джерелом української духовності, своєрідним генетичним кодом, пам’яттю народу. Це не лише явище мистецтва слова, а надбання багатьох культурних епох, позначене національною специфікою.
Відповідно до гуманістичних принципів, зазначених в освітніх документах (Закон України „Про освіту”, „Національна доктрина розвитку освіти”), спостерігається зрушення у світогляді, ідеології, науці і культурі, тому виникла потреба у формуванні і впровадженні нової концепції гуманітарної освіти, яка має стати підґрунтям формування активної сучасної особистості. Державний стандарт базової і повної середньої освіти з-поміж завдань освітньої галузі в основній і старшій школі передбачає створення ґрунтовної основи для творчої самореалізації та інтелектуально-культурного розвитку підростаючого покоління. Особливу роль у цьому процесі відіграє шкільний курс української літератури – чільний компонент національної освіти в цілому і літературної зокрема.
Обґрунтовуючи Концепцію літературної освіти, Державний стандарт з української літератури, автори виходили з того, що зміст літературної освіти, методи, форми, засоби навчання і виховання в школі мають будуватися на засадах сформованої національної самосвідомості учнів. На життєву самореалізацію старшокласників значною мірою впливає художня література, адже письменники шляхом вираження певного конфлікту дають відповідь на одвічні питання про сенс людського життя, що передусім впливає на формування світогляду учнів-читачів. Пізнавально-виховні можливості шкільного курсу української літератури надзвичайно високі, а особливо, коли художній твір, зокрема епічний, запропонований для текстуального вивчення, опановується не на суто інформативному рівні, а відповідно до основних параметрів літературного розвитку школярів.
Процес засвоєння учнями теоретико- та історико-літературних відомостей курсу української літератури, вивчення ними поетики художнього тексту актуалізує в сучасній методичній науці та шкільній практиці проблему формування першорядних аналітичних умінь: осмислення змісту і форми як визначальної основи естетичної цілісності літературного твору; усвідомлення місця і ролі найважливіших складових тексту; розуміння порушених митцем проблем крізь призму його суспільно-етичних ідеалів; обмірковування функцій художнього образу як естетичної категорії; визначення рівня майстерності письменника тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методичні концепти вивчення змісту і форми епічного твору в старших класах загальноосвітньої школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок