Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБМЕЖЕННЯ РИЗИКУ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

ОБМЕЖЕННЯ РИЗИКУ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ОБМЕЖЕННЯ РИЗИКУ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,80 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
УДК 658.589
ЛОГВІНОВА ОКСАНА ПЕТРІВНА
 
ОБМЕЖЕННЯ РИЗИКУ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(підприємства машинобудівної та металургійної галузей)
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Максимов Віталій Володимирович, Східноукраїнський національний
університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки
підприємства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Ілляшенко Сергій Миколайович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри маркетингу (м. Суми);
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Землянкін Анатолій Іванович, Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, заступник директора інституту з наукової роботи (м. Донецьк).
Захист відбудеться 3 липня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034,
м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 3 червня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Г.В. Козаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап соціально-економічного розвитку України зумовлює необхідність активізації інноваційної діяльності вітчизняних підприємств, яка дозволяє забезпечити їх конкурентоспроможність та ефективне функціонування, а також є основою прискореного зростання національної економіки. Однак здійснення інноваційної діяльності підприємств, зокрема машинобудівних, об'єктивно пов'язано зі значним ризиком, який є стримуючим чинником для реалізації підприємствами свого інноваційного потенціалу. Але й відмова від інновацій пов'язана з ризиком невикористаних можливостей. Тому треба не уникати ризику в інноваційній діяльності, відмовляючись від інновацій, а вивчати його, аналізувати й оцінювати та вживати заходи щодо обмеження. Це спонукає машинобудівні підприємства до впровадження у свою діяльність положень сучасної ризикології, які потребують активної позиції, спрямованої на комплексне обмеження ризику в інноваційній діяльності.
У сучасній науковій літературі питанням економічного ризику, його аналізу, оцінки, моделювання та управління приділяється значна увага. При цьому ризик в інноваційній діяльності розглядається як вид економічного ризику. Проте не можна всі загальні положення теорії економічного ризику використовувати щодо ризику в інноваційній діяльності машинобудівного підприємства. Способи аналізу, оцінки й обмеження ризику в інноваційній діяльності машинобудівного підприємства треба розглядати з урахуванням особливостей та складових інноваційної діяльності підприємств цієї галузі, які зумовлюють необхідність формування та реалізації цілісного комплексу дослідницьких, технологічних і стратегічних складових інноваційного потенціалу. Необхідність комплексного підходу до обмеження ризику в інноваційній діяльності машинобудівних підприємств визначає актуальність теми дисертації та її значення для функціонування й розвитку машинобудівних підприємств в Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. При виконанні держбюджетної теми ДН 31-06 «Інноваційна модель сталого розвитку виробничих систем у динамічних умовах господарювання» (номер держреєстрації 0106U000291, 2006-2007 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБМЕЖЕННЯ РИЗИКУ В ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок