Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІТАЛІЙСЬКА ЕМІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ, МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ (80-ті роки XVIII - перша третина XIX ст.)

ІТАЛІЙСЬКА ЕМІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ, МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ (80-ті роки XVIII - перша третина XIX ст.)

Назва:
ІТАЛІЙСЬКА ЕМІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ, МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ (80-ті роки XVIII - перша третина XIX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАІНИ
ІНСТИТУТ УКРАІНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІІ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ім. М.С.ГРУШЕВСЬКОГО
БАЦАК Костянтин Юрійович
УДК 940.2 (45+477) "17/18"
ІТАЛІЙСЬКА ЕМІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ДЖЕРЕЛА
ТА ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ, МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ
(80-ті роки XVIII - перша третина XIX ст.)
07.00.02.- Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі всесвітньої історії та міжнародних відносин Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України ВАРВАРЦЕВ Микола Миколайович
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник МАЙБОРОДА Олександр Микитович, завідуючий відділом етнополітології Інституту політологічних та етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова КРИЖАНІВСЬКА Валентина Володимирівна
Провідна установа - Київський університет ім. Т.Шевченка, кафедра нової й новітньої історії зарубіжних країн, Міністерство освіти України, м.Київ.
Захист відбудеться «25» лютого 1999 року о(б) 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01. в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 252001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України.
Автореферат розісланий «12» січня 1999 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
канд. іст. наук Верба І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Розбудова зовнішньої політики сучасної України на принципах рівноправності та партнерства з іншими державами передбачає врахування і використання історичного досвіду її взаємин із зарубіжжям, основою яких було і залишається багатогранне спілкування в різних галузях суспільного буття. Вивчення історії міжнародних відносин України становить науковий та практичний інтерес з огляду на її поступову інтеграцію в систему європейського економічного, політичного та культурного співробітництва.
У цьому зв’язку актуальність дослідження діяльності італійців в Україні кінця XVIII - першої третини XIX ст. зумовлюється необхідністю відтворення історичного тла та з’ясування тенденцій українсько-італійських взаємин. У рамках цієї різнопланової проблеми розгляд історії італійської еміграції має розкрити її місце і роль в економіці та культурі, урбанізаційних процесах України.
Предметом та об’єктом дослідження в дисертації є італійська еміграція (як сукупність італійців-емігрантів, що проживали в Україні), а також міграційні рухи на Апеннінському півострові та українських землях, які призвели до її формування.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період з 80-х років XVIII ст. до кінця першої третини XIX ст. - початковий етап діяльності італійської меншини України, коли почалося формування перших італійських громад.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження органічно пов’язане з науково-дослідною тематикою відділу всесвітньої історії та міжнародних відносин Інституту історії України НАН України «Українсько-європейські історико-культурні взаємовпливи (кін. XVIII - ХІХ ст.)», що виконується протягом 1997 - 1999 рр.
Враховуючи відсутність узагальнюючих праць з досліджуваної проблеми, визначено мету дисертаційної праці - комплексно висвітлити формування та діяльність італійської еміграції на початку 80-х років XVIII - в першій третині XIX ст. Головна увага приділена вирішенню таких завдань:
ѕ
схарактеризувати попередні періоди італійської присутності на українських теренах;
ѕ дослідити економічні й політичні передумови формування еміграційних процесів у італійських державах та імміграційного руху з Апеннін на українські землі;
ѕ виявити напрямки імміграції з Апеннін, визначити шляхи формування італійських громад в Україні та професійний склад італійців-іммігрантів;
ѕ висвітлити участь італійської еміграції в економічному житті України, міжнародних торговельних зв’язках українських портів;
ѕ розкрити місце італійців у європеїзації міст та культурно-мистецьких процесів в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІТАЛІЙСЬКА ЕМІГРАЦІЯ В УКРАЇНІ: ДЖЕРЕЛА ТА ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ, МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ (80-ті роки XVIII - перша третина XIX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок