Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХІДЦІ ІЗ ІНШИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ У КП(б)У В 20-30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

ВИХІДЦІ ІЗ ІНШИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ У КП(б)У В 20-30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ВИХІДЦІ ІЗ ІНШИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ У КП(б)У В 20-30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 329.15 (477) (09)
ФРОЛОВ Микола Олександрович
ВИХІДЦІ ІЗ ІНШИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ У КП(б)У
В 20-30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Запорізькому державному університеті (м.Запоріжжя).
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Турченко Федір Григорович,
завідувач кафедри новітньої історії
України Запорізького державного
університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Пиріг Руслан Якович,
Голова Державного комітету
архівів України (м.Київ);
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович,
Запорізький державний університет,
докторант кафедри історії України.
Провідна організація: Інститут історії України
Національної Академії наук України
Захист відбудеться 04.02.2002р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:
69000, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп. V, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69000, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп. ІІ.
Автореферат розісланий 01.12.2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Розбудова в Україні незалежної і демократичної держави, формування в ній багатопартійної політичної системи вимагає переосмислення історичного досвіду, в тому числі й тієї його сторінки, яка пов`язана з радянським минулим. Центральне місце у радянській системі займала Комуністична партія, яка формувала політичну еліту УРСР. Певне місце в цій еліті займали вихідці із інших політичних партій. Вони були одним із важливих джерел формування КП(б)У та її керівного ядра. Вивчення цієї групи людей відкриває можливість не лише виявити напрямки її еволюції після переходу до КП(б)У, а й простежити еволюцію радянської політичної системи в 20-30-ті роки.
Наукова актуальність проблеми обумовлюється і тим фактом, що в історичній літературі відсутні узагальнюючі та спеціальні дослідження щодо прошарку вихідців із інших політичних партій у КП(б)У в 20-30-ті роки. Тому об`єктивний аналіз умов їх існування і діяльності, впливу на політичну еліту Радянської України, дозволить повніше і об`єктивніше відновити реальні процеси політичної історії України у зазначений період.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедри новітньої історії України Запорізького державного університету згідно з темою “Українське націотворення в контексті європейського національного відродження ХІХ – на початку ХХ століть” (номер державної реєстрації №0100У001734).
Об`єктом історичного дослідження виступає політична система Радянської України 20-30-тих років ХХ століття та її основа - більшовицька партія. При цьому враховувалось, що вихідці із інших політичних партій у великій кількості існували не тільки у КП(б)У, а й у РКП(б) – ВКП(б) вцілому, яка була монопольно правлячою політичною партією у Радянському Союзі. Тому умови і особливості переходу колишніх членів українських, загальноросійських та іноземних політичних партій та їх діяльності у КП(б)У, репресії проти них у 20-30-ті роки треба розглядати у порівнянні із загальними процесами у РКП(б) – ВКП(б), складовою частиною якої була більшовицька організація Радянської України.
Предметом дисертаційного дослідження стали вихідці із інших політичних партій у КП(б)У, які у великій кількості були в її лавах у 20-30-ті роки, еволюція їх поглядів, діяльність і життєва доля після переходу до більшовицької партії.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період існування у КП(б)У вихідців із інших політичних партій в 1918-1938 рр., тобто від моменту створення в липні 1918 року КП(б)У і включно з періодом репресій по відношенню до вихідців-комуністів у 1937-1938 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХІДЦІ ІЗ ІНШИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ У КП(б)У В 20-30-ті РОКИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок