Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК НАН УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГОРОВА АННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 331.5:332.146
РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.09.01. – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному технічному університеті
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
ЗЛАТОПОЛЬСЬКИЙ Олександр Федорович,
Кіровоградський державний технічний університет,
доцент кафедри економіки праці і менеджменту

Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
КРАСНОВ Юрій Миколайович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
ЗАБЛОЦЬКИЙ Богдан Федорович,
Львівська комерційна академія, доцент
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ економічних проблем охорони праці та соціальної політики,
м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться “_ квітня 2003 року о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул.. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “___” ____________2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Управління трансформаційними процесами соціально-економічного розвитку України передбачає докорінні зміни у механізмі регулювання всіма видами економічної діяльності. Світова тенденція регіоналізації управління підтверджує необхідність переходу на регіональний рівень управління суспільними процесами. У зв‘язку з цим, виникає об‘єктивна потреба внесення відповідних змін у систему організації сукупності суспільних відносин, в основу якої закладається пріоритетність інтересів людини та визнання трудової діяльності найважливішим чинником підвищення якості життя населення. Безпосередньою сферою прояву змін у характері і змісті соціально-економічних відносин виступає сучасний ринок праці.
Організація і координація функціонування ринку праці в умовах ринкових перетворень насамперед вимагає переходу до стабільних, врегульованих соціально-економічних відносин в сфері праці, здатних сприяти раціональному використанню трудового потенціалу країни в цілому та її регіонів, оптимізації руху робочої сили та досягненню продуктивної зайнятості населення.
За роки незалежності чимало зроблено задля формування та удосконалення системи відносин на ринку праці, зокрема, створено законодавчо-нормативну базу, яка регламентує трудові відносини в площині збереження та розвитку трудового потенціалу територій, підвищення життєвого рівня населення, оптимізації відносин між працею і капіталом на принципах соціальної справедливості. В українській науці проводяться масштабні дослідження теоретичних та методичних проблем формування та функціонування ринку праці в умовах реформування національної економіки. Теоретичні положення та практичні рекомендації по створенню та регулюванню ринків праці висвітлені у наукових працях С.Бандура, Д.Богині, М.Долішнього, С. Злупка, Е. Лібанової, В. Онікієнка, І.Петрової, Ю. Краснова, В.Куценко, М.Шаленко, М. Пітюлича, В. Стешенко, Л.Семів, У. Садова, А.Колота та інших.
На сучасному етапі ринок праці розглядається не тільки як місце, де відбувається дія механізму досягнення збалансованості попиту і пропозиції робочої сили, а й як ринкове середовище в межах якого встановлюється баланс інтересів між суб’єктами ринку праці та суб’єктами соціального та економічного партнерства. За цих обставин проведення ефективної політики на ринку праці потребує високого рівня взаємоузгодженості дій між його суб’єктами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок