Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА УНІФІКОВАНОЇ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ТА ВЕРХУ ДИТЯЧОГО ТРЕНУВАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ

РОЗРОБКА УНІФІКОВАНОЇ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ТА ВЕРХУ ДИТЯЧОГО ТРЕНУВАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ

Назва:
РОЗРОБКА УНІФІКОВАНОЇ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ТА ВЕРХУ ДИТЯЧОГО ТРЕНУВАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ПЕРВАЯ НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 685.31
РОЗРОБКА УНІФІКОВАНОЇ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ТА ВЕРХУ ДИТЯЧОГО ТРЕНУВАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ
Спеціальність 05.19.06.
Технологія взуттєвих та шкіряних виробів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: – кандидат технічних наук, доцент
Омельченко Надія Миколаївна,
Київський національний університет технологій та дизайну, викладач
кафедри "Конструювання та технології виробів із шкіри";
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук
Либа Володимир Петрович,
Мукачівський технологічний інститут, проректор з наукової роботи;
– кандидат технічних наук
Колядюк Роман Іванович, директор з наукових досліджень та
стратегічного планування міжнародної рекламної агенції
"Арк. Томпсон" (м. Київ).
Провідна установа: – Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький).
Захист відбудеться 5 грудня 2001 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 Київського національного університету технологій та дизайну за адресою: 1011, м. Київ-11, вул. Немировича-Данченка, 2, корпус 1 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну.
Автореферат розісланий 5 листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор Журавський В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Такі види спорту, як баскетбол, волейбол, гандбол широко розповсюджені в країнах світу і на даний час є популярними серед української молоді, особливо серед дітей шкільного віку, але й досі в нашій країні не розробляється дитяче взуття для даних видів спорту.
Всі ці види спорту є дуже динамічними і характеризуються швидкими переміщеннями, стрибками, кидками при прийомі м‘яча. Наприклад, в середньому за гру, спортсмени виконують 250 – 300 різних рухових ігрових дій, політ м‘яча під час гри досягає 30 м/с, що дає допоміжні травмування гравців, втрата спортсменами ваги за гру досягає 2,5 – 3 кг. Такий динамічний характер даних видів спорту вимагає від спортсменів високої рухової активності, витривалості та фізичної підготовленості.
Заняття даними видами спорту спричиняють зміни морфологічної будови організму в цілому й ступні зокрема. Результати досліджень в спортивній біомеханіці підтверджують, що цілеспрямовані та систематичні навантаження при занятті спортом викликають у спортсменів–гравців наявність ознак пристосування опорно-рухового апарату й зокрема формування м'язів. Причому найбільш інтенсивне формування морфологічних змін відбувається в пубертатний період (13–16 років) та після нього. Спеціалізовані заняття цими видами спорту діти починають з 10–11 років.
Під час занять гандболом, волейболом та баскетболом відбуваються різні конфліктні ситуації між суперниками, поштовхи та удари, неправильне приземлення після стрибків з м‘ячем тощо, що може призвести до травмування. Тому для спортсменів, що займаються цими видами спорту (тим більше для дітей–спортсменів, у яких ще остаточно несформовані ступні), важливо використовувати функціональне спортивне взуття, що відіграє важливу роль у профілактиці травм, особливо нижніх кінцівок.
Але ж діти, що займаються даними видами спорту, найчастіше використовують нефункціональне взуття або взуття, яке застосовується для занять іншими видами спорту і це часто призводить до необґрунтованого збільшення дитячого травматизму.
Роботи, які проводилися в м. Києві (НВО “Дніпро”) та в м. Москві (ВИСТИ) в 1985–1988 роках по антропометричному обстеженню ступнів спортсменів, які займалися гандболом, волейболом та баскетболом, не включали програму обстеження ступнів дітей, без чого не можливо розробити раціональні колодки та функціональне спортивне взуття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА УНІФІКОВАНОЇ ВНУТРІШНЬОЇ ФОРМИ ТА ВЕРХУ ДИТЯЧОГО ТРЕНУВАЛЬНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок