Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту

Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту

Назва:
Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Колесников Дмитро Олегович
УДК 004.8:004.93
Предикатні моделі логіко-математичних понять
та їх застосування в системах штучного інтелекту
05.13.23 - системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Шабанов-Кушнаренко Юрій Петрович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, професор кафедри
програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Авраменко Валерій Павлович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри інформаційних управляючих систем;
кандидат технічних наук, доцент Ситнікова Поліна Едуардівна, Харківський гуманітарний інститут "Народна українська академія", доцент кафедри інформаційних технологій та документознавства.
Провідна установа
Донецький державний інститут штучного інтелекту НАН України, відділ фундаментальних проблем розпізнавання мовних образів, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “19” березня 2003р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці університету за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано “18” лютого 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертація присвячена науковій задачі розробки предикатних моделей логіко-математичних понять, рішення якої дозволяє спростити побудову систем штучного інтелекту, орієнтованих на оперування відповідними поняттями, за рахунок використання одержаних моделей як базисних елементів при моделюванні зазначених систем мовою числення предикатів першого порядку.
Однією з головних задач, поставлених перед теорією та практикою штучного інтелекту, є моделювання функцій людського інтелекту. Як наслідок, задача розробки ефективного логіко-математичного інструментарію, спеціально призначеного для таких цілей, а також подальшого його вивчення, є актуальною з теоретичної та практичної точок зору. Значні результати в цій області отримані ученими В.М. Глушковим, Д.А. Поспєловим, Ю.П. Шабановим-Кушнаренком,
Р. Монтегю, Д. Ленатом та ін.
Розробка логіко-математичного інструментарію, орієнтованого на моделювання функцій людського інтелекту, може здійснюватися шляхом формалізації сутностей, що лежать в основі даних функцій. До таких сутностей, наприклад, відносяться логіко-математичні поняття: рівність, належність, декартовий добуток та ін. Зазначені поняття мають своє відображення в математиці у виді відповідних означень. Однак, як інформаційні об’єкти, що являють собою базові елементи логічного мислення людини, вони предметом вивчення не ставали. Формалізація логіко-математичних понять, вивчення структурних властивостей, якими вони володіють, дозволить моделювати їх відтворення в системах штучного інтелекту.
Формалізація логіко-математичних понять у дисертації полягає в побудові їхніх предикатних моделей. Під предикатною моделлю логіко-математичного поняття варто розуміти пару <P, U>, що складає з множини U, та предиката P, заданого на цій множині і поставленого у відповідність поняттю. При цьому предикат P задається за допомогою системи рівнянь (аксіоматичної характеристики), що виражає властивості відповідного поняття. Процес побудови предикатної моделі полягає у визначенні в явному вигляді предиката P.
Для побудови довільних предикатних моделей необхідно мати інструментальні засоби витягу предикатів моделі з аксіоматичних характеристик, що визначають ці предикати. Саме тому, у дисертаційній роботі розглядаються питання розробки методів розв’язання логічних рівнянь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Предикатні моделі логіко-математичних понять та їх застосування в системах штучного інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок