Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ СІРКОВМІСНИХ ДОБРИВ З МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ

ТЕХНОЛОГІЯ СІРКОВМІСНИХ ДОБРИВ З МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ СІРКОВМІСНИХ ДОБРИВ З МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Тригуба Ольга Олексіївна
УДК 631.811.9
ТЕХНОЛОГІЯ СІРКОВМІСНИХ ДОБРИВ З МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ
05.17.01. – Технологія неорганічних речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | - доктор технічних наук, професор
Калимон Ярослав Андрійович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Ерайзер Леонід Миколайович
Одеський Національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри технології неорганічних речовин
доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища
Провідна установа | Національний технічний університет Украъни
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології
Зихист відбудеться “ 7 ” квітня 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, пл. Св.Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “4 ” березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Переважна більшість розвинутих країн світу практично досягла науково обгрунтованих норм внесення в грунт макроелементів (азоту, фосфору, калію). У цих країнах, поряд з необхідним нарощуванням обсягу виробництва мінеральних добрив, зниження їх собівартості, зосереджена увага на проблемі випуску добрив, збалансованих за макро- та мікроелементами, пролонгованої дії та з відповідними фізико-технічними властивостями, які б забезпечили високий ступінь засвоєння рослинами поживних речовин, низькі затрати на їх зберігання, транспортування, внесення в грунт, а також виключали забруднення довкілля.
Мікроелементи (цинк, мідь та інші) відіграють важливу роль у розвитку рослин. Вони є центрами ферментів, що покращують обмін речовин у рослинах, підвищують інтенсивність фотосинтезу тощо. Нестача мікроелементів у грунті призводить до захворювання рослин, зниження врожайності і якості сільськогосподарської продукції. Солі мікроелементів, що використовуються як сировина для виробництва добрив, є, як правило, дорогими продуктами. Разом з тим, значна кількість мікроелементів міститься у відходах електрохімічних виробництв, відпрацьованих каталізаторах тощо, які здебільшого не використовують, а захороняють, що призводить до забруднення підземних вод.
Проміжне положення між макро- і мікроелементами займає сірка. У грунтах нашої країни, як і в багатьох інших, спостерігається стійкий дефіцит сульфат-іону. Серед сірковмісних продуктів, які можна використати як сировинний компонент для виробництва сірковмісних добрив, особливу увагу привертає елементна сірка, яка, в звязку з різким нарощуванням світового випуску супутної сірки при очищенні сірководеньвмісних природних та технологічних газів, є дешевою і доступною. У грунті сірка під дією аеробних бактерій поступово переходить у сульфат-іон. Маючи ряд специфічних властивостей, вона може бути використана для утворення капсул на гранулах, які, на відміну від традиційних (поліетиленових, полівінілових тощо), будуть не баласними, а поживними для рослин.
Вищевикладене дозволяє заключити, що науково-дослідні роботи, направлені на розроблення теоретичних основ і раціональних технологій мінеральних добрив, збалансованих за вмістом макро- і мікроелементів, пролонгованої дії та з високими фізико-технічними властивостями, є актуальними, важливими, мають велике народногосподарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ СІРКОВМІСНИХ ДОБРИВ З МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок