Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСОДИЧНІ ЗАСОБИ АКТУАЛІЗАЦІЇ РИТМІЧНОЇ СТРУКТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ТЕКСТУ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови)

ПРОСОДИЧНІ ЗАСОБИ АКТУАЛІЗАЦІЇ РИТМІЧНОЇ СТРУКТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ТЕКСТУ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови)

Назва:
ПРОСОДИЧНІ ЗАСОБИ АКТУАЛІЗАЦІЇ РИТМІЧНОЇ СТРУКТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ТЕКСТУ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
РИБІНА Наталія Вікторівна
 
УДК811.111’342.9(048)
ПРОСОДИЧНІ ЗАСОБИ АКТУАЛІЗАЦІЇ РИТМІЧНОЇ
СТРУКТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ТЕКСТУ
(експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Валігура Ольга Романівна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра англійської філології, завідувач
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Прокопова Лариса Іванівна,
Київський міжнародний університет,
кафедра германської філології, професор
кандидат філологічних наук, професор
Дворжецька Маргарита Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра фонетики англійської мови, професор
Провідна установа Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра германського,
загального та порівняльного мовознавства,
Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться 31 березня 2005р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 405).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79001, м. Львів, вул. Драгоманова.5).
Автореферат розісланий 28 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А.Шпак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню просодичних засобів актуалізації ритмічної структури навчального тексту на матеріалі найбільш впорядкованих текстів дидактичної сфери текстів підручника з англійської мови. Сучасний етап розвитку суспільства та науки вимагає постійного здобуття спеціалістами різноманітної фахової інформації, що викликало потребу в переосмисленні традиційних поглядів на науковий опис навчального тексту та звернення до нього як до основного мовного матеріалу, на якому базується вивчення іноземних мов.
Відомо, що загальні питання інтонування навчальної літератури досить широко розроблені в працях вітчизняних та зарубіжних дослідників (А.Антипова, В.Беньямінова, О.Ва-лі--гура, Т.Шишкіна, G.Вrown, D.Brazil. Th.Savory), які зверталися до пошуку чинників, що зумовлюють організацію навчального тексту, а також її структурних принципів. Детально вивчені і проблеми функціонування просодичних засобів у мовленні (К.Баришнікова, Л.Давидова, М.Дворжецька, Ю.Дубовський, Л.Златоустова, А.Калита, Р.Потапова, Т.Шевченко), а також роль просодії у формуванні зв’язності текстів різної стильової належності (Л.Блохіна, Л.Кантер, І.Майорова, Л.Тараненко, А.Скробот).
Однак, у мовознавстві остаточно ще не сформовані чіткі уявлення про роль інтонації у забезпеченні цілісності сприйняття текстів навчального підстилю наукової прози, з одного боку, та характер взаємодії саме просодичних засобів у процесі переходу від писемних навчальних текстів до їх актуалізацій, з іншого. Здійснення дослідження за цими напрямками дозволить поповнити мовознавчу науку знаннями закономірностей та специфіки функціонування навчальних текстів і використати отриману інформацію для практичного розв’язання проблем у процесі навчання студентів коректного просодичного оформлення навчальних текстів. Звідси випливає теоретична і практична необхідність у спеціальному експериментально-фонетичному дослідженні особливостей просодичної організації навчальних текстів, для вивчення яких необхідно розглянути найбільш загальні принципи функціонування їх просодичної структури.
Актуальність роботи зумовлена спрямованістю дослідження на виявлення характеру і специфіки впливу просодичних засобів на актуалізацію ритмічної структури навчального тексту, встановлення особливостей їхньої взаємодії у вираженні комунікативного змісту тексту підручника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОСОДИЧНІ ЗАСОБИ АКТУАЛІЗАЦІЇ РИТМІЧНОЇ СТРУКТУРИ НАВЧАЛЬНОГО ТЕКСТУ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі підручників з англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок