Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ У ПРОВЕДЕННІ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1906 – 1916 рр.)

РОЛЬ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ У ПРОВЕДЕННІ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1906 – 1916 рр.)

Назва:
РОЛЬ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ У ПРОВЕДЕННІ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1906 – 1916 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИ
МИР ГНАТЮКА


ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
На правах рукопису
Терещенко Валентин Дмитрович
УДК 94 (477) “1906/1916” (043.3)
РОЛЬ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ У ПРОВЕДЕННІ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1906 – 1916 рр.)
 
07. 00. 01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор, завідувач
кафедри історії України
Коріненко Павло Степанович,
Тернопільський національний педагогічний
університет
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, член-кореспондент
НАН України, завідувач відділу історії
України ХІХ – початку ХХ ст.
Інституту історії України НАН України
РЕЄНТ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ,
заступник директора Інституту історії
України НАН України
кандидат історичних наук, доцент, доцент
кафедри українознавства
Шевченко Віктор Михайлович,
Чернігівський державний інститут економіки і
управління
Провідна установа: Інститут археографії та джерелознавства НАН України.
Захист відбудеться “25” січня о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
(18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “23” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне реформування сільського господарства України на засадах ринкової економіки зумовлює потребу глибокого вивчення засобів та методів здійснення аграрної політики реформаторського уряду П. А. Столипіна. Досвід впровадження та розвитку селянських приватних господарств фермерського типу, напрацьований в ході столипінської аграрної реформи не втрачає свого значення і в сучасний період. Адже характер змін в сільському господарств, які відбувались в Російській імперії, і особливо інтенсивно в Україні на початку ХХ ст., дозволяє провести ряд сутнісних аналогій між завданнями столипінської реформи та сучасним реформуванням аграрного сектору економіки. Загальною метою реформи П. Столипіна була заміна колективного общинного землеволодіння приватними селянськими господарствами фермерського типу.
Однією з визначальних умов успішного формування селянського господарства будь-якої форми власності, у тому числі й приватної, є його кредитне забезпечення. Тільки за рахунок кредиту можлива інтенсифікація процесу сільськогосподарського виробництва через закупівлю сільськогосподарських машин, обладнання, впровадження нових технологій. Тому в ринкових умовах існування ефективних приватних селянських господарств неможливе без довгострокового іпотечного кредитування.
Реформування аграрного сектору економіки України зумовлює зростання інтересу в сучасному суспільстві до іпотеки. У цьому плані значний науковий інтерес має історичний досвід діяльності земельних банків в українських губерніях Російській імперії. Сільськогосподарський кредит, у першу чергу іпотечний, був важливим фактором, який включав сільське господарство в єдину економічну систему країни. Іпотечні банки виступали одним з чинників процесу мобілізації земельної власності в сільському господарстві.
Уряд П. Столипіна намагався вирішити питання земельного забезпечення селянського господарства шляхом перепродажу селянам через Селянський поземельний банк поміщицьких земель. Такий досвід діяльності іпотечної установи є без перебільшення унікальним у світовій практиці і потребує ретельного вивчення.
Отже, обрана нами для дослідження тема має не лише науково-теоретичне, а й практичне значення, що і зумовлює її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЛЬ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ У ПРОВЕДЕННІ СТОЛИПІНСЬКОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (1906 – 1916 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок