Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи і засоби електромагнітнИх обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів

Методи і засоби електромагнітнИх обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів

Назва:
Методи і засоби електромагнітнИх обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,61 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Національна академія наук України
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка
ДЖАЛА Роман Михайлович
УДК 681.518.3: 537.8: 620.1: 621.643.2
Методи і засоби електромагнітнИх обстежень
захисту від корозії підземних трубопроводів
05.11.16
– інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка
Національної академії наук України
Офіційні опоненти: | Доктор технічних наук, професор Маєвський Станіслав Михайлович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, завідувач кафедри “Прилади і системи неруйнівного контролю” | Доктор технічних наук, професор Поджаренко Володимир Олександрович, Вінницький державний технічний університет, м. Вінниця, завідувач кафедри “Метрологія та промислова автоматика” | Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Русин Богдан Павлович, Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, м. Львів, завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу та ідентифікації зображень | Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра "Вимірювально-інформаційна техніка", м. Харків |
Захист відбудеться 26 грудня 2002 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.226.01
у Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка НАН України за адресою:
79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України (79601, м. Львів, вул. Наукова, 5).
Автореферат розісланий 23 листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук Погребенник В. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення високопродуктивних інформаційно-вимірю-вальних систем (ІВС) пошуку і обстежень захованих об’єктів є одною з найважливі-ших проб-лем, пов’язаних з відбором і опрацюванням вимірюваних сигналів, кіль-кісною оцінкою їх інформативних ознак і визначенням за ними параметрів об’єкта. Ця комплексна науково-технічна проблема набула особливої акту-альності для задач підвищення оперативності та інформативності обстежень коро-зійного стану підзем-них комунікацій і зв’язаних з ними споруд, визначення парамет-рів активного (електрохімічного) і пасивного (ізоляційними покриттями) захисту та вияв-лення найбільш імовірних місць корозії магістральних нафто-, азо-, продуктопроводів.
У різних регіонах світу налічується біля 2 млн. км трубопроводів, якими транс-портують аз, нафту, сировину і продукти хімічної промисловості. В Україні є понад 35000 км магістральних азопроводів, близько 4600 км нафтопроводів, більше 570 км магістральних аміакопроводів. Діє мережа сталевих трубопроводів для газопо-ста-чання та водопостачання населення і підприємств. Розвинена мережа підземних кабелів для передачі електроенергії і зв’язку. Трубопроводи відіграють важливу роль у житті суспільства як у промисловості, в побуті і навіть у політиці. Особливе геополітичне становище України обумовлює значимість трубопровідного транспорту в міждержавних стосунках.
Для збереження і надійного функціонування підземних трубопроводів (ПТ), металевих споруд необхідний належний протикорозійний захист (ПКЗ). Впливи оточуючого середовища призводять до корозійних пошкоджень, які спричинюють втрати металу і транспортованого продукту, перебої в його постачанні, забруднення довкілля, аварії і катастрофи. З часом саме корозія визначає придатність металевої споруди до експлуатації. Щоб запобігти цим пошкодженням, потрібно вчасно і у відповідних місцях налагоджувати протикорозійний захист, а це вимагає періодичних обстежень, виявлення корозійно небезпечних ділянок.
Значний вклад у розвиток методів і засобів обстежень трубопроводів зробили вчені Великобританії, Німеччини, Франції, США, Росії; в Україні відомі школи: київська, львівська, харківська та інші; внесок у постановку і розв’язання проблеми безконтактних обстежень ПТ зробили Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Методи і засоби електромагнітнИх обстежень захисту від корозії підземних трубопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок