Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Михайлицька Ольга Романівна
УДК 637.354.82:637.146.33:546
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів
Спеціальність: 05.18.04 – технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Кравців Роман Йосипович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З.ґжицького, кафедра ветеринарно-санітарної і радіологічної експертизи та екології, завідувач кафедри, ректор академії.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Рудавська Ганна Богданівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, кафедра товарознавства та експертизи продовольчих товарів, професор кафедри;
кандидат технічних наук, доцент
Дідух Наталія Андріївна,
Одеська національна академія харчових технологій, кафедра технології молока і сушіння харчових продуктів, доцент кафедри.
Провідна установа: Технологічний інститут молока та м’яса Української академії аграрних наук, м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 2006 р. о 12єє годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розісланий “ 22 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Г.М.Станкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки в Україні спостерігається зростання обсягів виробництва сирів. Ринкова економіка ставить перед молочною промисловістю проблему підвищення якості сирів для подальшого завоювання ринків їх збуту.
У формуванні якісних показників сиру важлива роль належить бактеріальній заквасці. Для нормального розвитку мікрофлори бактеріальних композицій необхідна наявність певної кількості мікроелементів. Діючи на ферментну систему, мікроелементи часто викликають зміну швидкості та характеру молочнокислого бродіння, гідролітичного розщеплення молочного білка, синтезу деяких ароматоутворюючих речовин.
Останнім часом у ґрунті, кормах, воді та молоці різних біогеохімічних зон західного регіону України спостерігається нестача есенціальних мікроелементів.
Мінеральні речовини, поряд з білками, вуглеводами та вітамінами, є життєво важливими компонентами їжі людини. Мікроелементи стимулюють і нормалізують обмін речовин, позитивно впливають на резистентність організму. Нестача в раціоні вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів у всьому світі визнається масовими і постійно діючими факторами, що негативно впливають на здоров’я людей. Тому в розвинутих країнах законодавчо закріплено обов’язковість збагачення масових продуктів харчування даними мікронутрієнтами.
Ряд дослідників намагалися використовувати деякі мікроелементи та їх комплекси у сироварінні. Однак, широкого застосування в практиці вони не знайшли, оскільки немає достатньо повних даних про потреби мікроорганізмів, які входять до складу бактеріальних композицій для сирів, у мікроелементах і про їх вплив на різні процеси при виробництві сирів.
Тому, є актуальним дослідження впливу окремих мікроелементів на активність мікрофлори бактеріальних композицій і удосконалення технології сирів голландської групи, оскільки дана група сирів є найбільш поширеною у сироварінні та користується найвищим попитом серед споживачів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є розділом комплексної теми кафедри технології молока і молочних продуктів Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ сирів голландської групи при застосуванні мікроелементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок