Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ ЕМА МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРАЛЬНОЇ ОБРОБКИ АВТОКОРЕЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ

ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ ЕМА МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРАЛЬНОЇ ОБРОБКИ АВТОКОРЕЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ

Назва:
ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ ЕМА МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРАЛЬНОЇ ОБРОБКИ АВТОКОРЕЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,29 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Марченко Артем Володимирович
УДК 531.7
ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ ЕМА МЕТОДОМ
З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРАЛЬНОЇ ОБРОБКИ АВТОКОРЕЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ
05.11.15 – метрологія та метрологічне забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Руженцев Ігор Вікторович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки, завідувач кафедри МВТ
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор Поджаренко Володимир Олександрович, Вінницький національний технічний університет;– 
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Народницький Геннадій Юрійович, ННЦ “Інститут метрології”.
Провідна установа
Національний технічний університет України "КПІ" (кафедра автоматизації експериментальних досліджень) Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “18 ” квітня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.827.01 у ННЦ “Інститут метрології” (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, просп. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “16 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д64.827.01___________________І.Ф. Дем’янков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток ультразвукових (УЗ) методів, що є одними з найбільш універсальних і високочутливих при контролі товщини виробів, привело до того, що УЗ товщиноміри стали в даний час найбільш масовими приладами даного призначення.
Дуже актуальне значення в практиці товщинометрії має задача безконтактного вимірювання товщини виробів. Вона важлива для металургійних підприємств, що здійснюють контроль товщини прокату, труб і інших виробів при однобічному доступі до поверхні. Електромагнітно-акустичний (ЕМА) метод вимірювання товщини доповнює контактні УЗ методи в ряді випадків, де застосування останніх неможливе через високу швидкість вимірювань, наявність на поверхні введення УЗ коливань окалини, іржі, а також при вимірюванні товщини виробів, нагрітих до високої температури.
Сьогодні ЕМА методи і пристрої вимірювання товщини виробів інтенсивно розвиваються. Однак їх технічні і метрологічні характеристики часто не задовольняють вимогам промисловості.
У відомих ЕМА товщиномірах, практично, без змін використовувалися технологічні і конструктивні підходи, реалізовані в товщиномірах з п'єзоелектричними перетворювачами. Це, в силу особливостей ЕМА методу збудження і прийому пружних коливань, не дозволило реалізувати його потенційні переваги і не привело до помітного поліпшення їхніх характеристик.
Таким чином, у практиці товщинометрії при використанні ЕМА перетворювачів виникли важливі задачі, зв'язані зі збільшенням чутливості і підвищенням точності вимірювання товщини виробів.
Розвиток ЕМА методів повинен здійснюватися в напрямку використання нових підходів при обробці вимірювальних сигналів, удосконалювання апаратної частини ЕМА приладів, підвищення рівня їх технічних, метрологічних і експлуатаційних характеристик.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану наукового напрямку кафедри метрології і вимірювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки по темі “Розробка інформаційно-вимірювального комплексу для електромагнітного моніторингу навколишнього середовища” (номер держреєстрації 0101U005127).
Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційної роботи - розвити теоретичні і практичні основи підвищення точності і чутливості ЕМА товщиномірів.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
- проаналізувати існуючі акустичні методи і засоби вимірювання товщини виробів і дослідити реалізовані в них способи обробки вимірювальних сигналів;
- запропонувати новий спосіб обробки вимірювальних сигналів і реалізувати його імітаційне моделювання;
- теоретично обґрунтувати застосування запропонованого способу для використання в акустичних засобах вимірювальної техніки (ЗВТ) вимірювання товщини виробів;
- провести метрологічні дослідження запропонованого способу обробки і порівняти отримані результати з теоретичними викладеннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИМІРЮВАННЯ ТОВЩИНИ МЕТАЛЕВИХ ВИРОБІВ ЕМА МЕТОДОМ З ВИКОРИСТАННЯМ СПЕКТРАЛЬНОЇ ОБРОБКИ АВТОКОРЕЛЯЦІЙНОЇ ФУНКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок