Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ГОЛОСНИХ ФОНЕМ ПЕРЕД ПРИГОЛОСНИМ [r] У ПІДГОТОВЛЕНОМУ І СПОНТАННОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови)

ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ГОЛОСНИХ ФОНЕМ ПЕРЕД ПРИГОЛОСНИМ [r] У ПІДГОТОВЛЕНОМУ І СПОНТАННОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови)

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ГОЛОСНИХ ФОНЕМ ПЕРЕД ПРИГОЛОСНИМ [r] У ПІДГОТОВЛЕНОМУ І СПОНТАННОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТУПАК Інна Валер'янівна
УДК 811.112.2 ’ 342.41
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ГОЛОСНИХ ФОНЕМ ПЕРЕД ПРИГОЛОСНИМ [r] У ПІДГОТОВЛЕНОМУ І СПОНТАННОМУ МОВЛЕННІ
(експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької мови Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Стеріополо Олена Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра німецької філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Таранець Валентин Григорович,
Одеський регіональний інститут державного
управління Української Академії
державного управління при
Президентові України, кафедра
української і іноземної мов
кандидат філологічних наук, доцент
Васько Роман Володимирович,
Київський національний лінгвістичний
університет, декан факультету
англійської мови
Провідна установа Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича, кафедра германського,
загального та порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці
Захист відбудеться “_29__ ” __травня_______ 2003 р. о _12___ годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680 МСП, Київ-5, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 25.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левицький А.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Фонетичні характеристики німецьких голосних відображено в працях таких дослідників, як Р.Р.Каспранський, Ф.Е.Вейсалов, О.І.Стеріополо, Л.І.Солуянова, Ю.Г.Титлін, К.Kohler, G.Heike, Т.Becker, G.Lindner, J.Graf, B.Meissner, зокрема увагу зосереджено на варіативності артикуляторних й акустичних характеристик голосних у мовленні. Аналіз уживання голосних перед приголосним [r] у сучасній німецькій мові дотепер не проводився. Натомість особливості реалізації фонеми /r/ у мовленні достатньо широко висвітлено в науковій літературі (Г.Л.Лисенко, W.Meyer-Eppler, Bruno F.Hindelbrandt, W.Kraemer, C.Martens, Y. Narahara, H.Shimoda, D.King, K.Pawlowski, P.Ernst, B.Meissner). Поява вокалізованого [?] після коротких і довгих голосних та дифтонгів може призвести не лише до зміни їх фонетичних характеристик, а й до започаткування нових фонем у німецькій мові.
У зв'язку з цим актуальність даного дослідження визначається спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення особливостей функціонування й розвитку мовних одиниць. В аспекті такого підходу виявлення специфіки й закономірностей реалізації голосних перед [r] у підготовленому і спонтанному мовленні дозволяє встановити певні параметри варіювання німецьких голосних, допомагає з'ясувати причини модифікацій голосних і простежити тенденції їх вимови та прогнозувати можливий розвиток системи голосних фонем німецької мови.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках наукової проблематики, затвердженої радою Ізмаїльського державного педагогічного інституту “Функціонування й розвиток німецької мови” (протокол № 10 від 6 березня 2000 року) і держбюджетною науковою темою Міністерства освіти і науки України “Типологія і функціонування одиниць фонетичної, граматичної і лексичної систем сучасних германських і романських мов: когнітивний, комунікативний і прагматичний аспекти”, затвердженої вченою радою Київського державного лінгвістичного університету (протокол № 5 від 27 січня 1997 року).
Метою дослідження є встановлення особливостей функціонування системи голосних фонем німецької мови, систематизація закономірностей їх модифікацій перед приголосним [r] у різних видах підготовленого і спонтанного мовлення, а також зіставлення фонетичних характеристик голосних у сучасному німецькому мовленні із кодифікованою нормою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ГОЛОСНИХ ФОНЕМ ПЕРЕД ПРИГОЛОСНИМ [r] У ПІДГОТОВЛЕНОМУ І СПОНТАННОМУ МОВЛЕННІ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок