Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАСОПЕРЕНОС ПРИ ХІМІКО-ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВИХ СПЛАВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ХЛОРИДНИХ АКТИВАТОРІВ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

МАСОПЕРЕНОС ПРИ ХІМІКО-ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВИХ СПЛАВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ХЛОРИДНИХ АКТИВАТОРІВ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

Назва:
МАСОПЕРЕНОС ПРИ ХІМІКО-ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВИХ СПЛАВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ХЛОРИДНИХ АКТИВАТОРІВ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Чуняєв Олег Миколайович
УДК 620.193.01
МАСОПЕРЕНОС ПРИ ХІМІКО-ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ
ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВИХ СПЛАВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ
ХЛОРИДНИХ АКТИВАТОРІВ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Спеціальність 05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інтегрованих технологій, процесів та апаратів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: – доктор технічних наук, професор
Товажнянський Леонід Леонідович
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
ректор НТУ “ХПІ”
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, с.н.с.
Трошенькін Борис Олександрович
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
провідний науковий співробітник, м. Харків
- кандидат технічних наук, с.н.с.
Панасенко Володимир Олексійович
Державний науково-дослідний і проектний
інститут основної хімії (НІОХІМ), начальник
науково-технічного відділу, м. Харків
Провідна установа: – Сумський технічний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Суми
Захист відбудеться: “28” вересня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Харківському національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “25” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із ефективних методів підвищення стійкості в агресивних середовищах та зносостійкості залізовуглецевих сплавів є хіміко-термічна обробка (ХТО). До найбільш перспективних видів ХТО залізовуглецевих сплавів належить технологія дифузійного карбідного поверхневого легування (ДКПЛ). Фундаментальна відмінність технології – утворення щільної карбідної фази на поверхні металу активними карбідоутворюючими елементами, такими як хром, титан, тантал. Фізико-хімічні властивості карбідної фази забезпечують комплексну стійкість до корозійно-механічного зносу при мінімальній витраті елементів для легування. Високу економічну ефективність технології ДКПЛ на цей час знижують недостатні знання про хімізм процесу, які не дозволяють адекватно описати зміни хімічного складу насичуючої суміші в процесі довгострокового циклічного використання. При підвищенні кратності використання шихти ефективність коректувань, що проводяться за існуючими методиками, поступово знижується. Через нерозкритість механізму масопереносу, що відбувається при ДКПЛ, не завжди вдається правильно визначити стадію, що його лімітує, тому свідоме керування процесом в промислових умовах, тобто вибір оптимальних компонентів насичуючих сумішей, активаторів, розрахунок їх вмісту та режиму термічної обробки, були неможливими.
Вищенаведене визначило актуальність напрямку досліджень, сутність яких полягає в дослідженні механізму масопереносу при ДКПЛ шляхом теоретичного розрахунку термодинамічної вірогідності і послідовності хімічних процесів, що протікають під час легування, врахування змін фазового складу системи під час хіміко-термічної обробки, і наступної експериментальної перевірки адекватності запропонованого механізму масопереносу. На підставі адекватного механізму масопереносу – встановлення стадій, що лімітують процес легування, та оптимізація процесу ДКПЛ для промислового використання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі інтегрованих технологій, процесів та апаратів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” у рамках держбюджетної теми: “Теоретичне дослідження впливу каталізаторів на підвищення потужності дифузійного джерела шихти” (ДР №0103U001520), де здобувач був виконавцем окремих розділів, та госпдоговірної роботи: “Здійснення дифузійного карбідного поверхневого легування (ДКПЛ) для деталей ДП “ЗіМ”“ з легованої сталі та високоміцного чавуну” з (ДП “Завод ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МАСОПЕРЕНОС ПРИ ХІМІКО-ТЕРМІЧНІЙ ОБРОБЦІ ЗАЛІЗОВУГЛЕЦЕВИХ СПЛАВІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ХЛОРИДНИХ АКТИВАТОРІВ В КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок