Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНІ, НЕЙРОГУМОРАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ УРАЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ

ПАТОГЕНЕТИЧНІ, НЕЙРОГУМОРАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ УРАЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ, НЕЙРОГУМОРАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ УРАЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тверетінов Олександр Борисович
УДК 616.1-092:616.89-008.441.13
ПАТОГЕНЕТИЧНІ, НЕЙРОГУМОРАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ УРАЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
академік НАН і АМН України,
Мала Любов Трохимівна,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ковальова Ольга Миколаївна,
Харківський державний медичний
університет, завідувач кафедри пропедевтики
внутрішніх хвороб № 1
доктор медичних наук, професор
Казаков Юрій Михайлович,
Українська медична стоматологічна академія,
м. Полтава, завідувач кафедри поліклінічної терапії
Провідна установа: Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска
АМН України, м. Київ,
відділення вад серця і лабораторії
функціональної діагностики
Захист дисертації відбудеться “_11_” січня 2001 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “01” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Питання впливу алкогольної інтоксикації на систему кровообігу привертає до себе усе більш пильну увагу дослідників, насамперед, у зв'язку з високою питомою вагою хвороб кровообігу в загальній структурі захворюваності хворих з синдромом залежності від алкоголю (СЗА), а також у зв'язку з соціально-економічним значенням проблеми в цілому (Hartgers C., 1995; Rehm J.T., Bondy S.J. et al., 1997; Yuan J.M., Ross R.K. et al., 1997; Miller W.R., Rollnick S., 1998).
Алкогольна міокардіодистрофія або алкогольна кардіоміопатія є основним проявом ураження серцево-судинної системи, викликаних алкоголізмом яка, характеризується наявністю кардіомегалії, різноманітних порушень ритму й провідності серця, а також розвитком серцевої недостатності (СН). Прямий токсичний вплив етанолу на міокард призводить до характерних для алкоголізму змін нервової регуляції клітинних функцій. Алкогольна кардіоміопатія розглядається як глибоке ураження серця при алкогольній залежності, коли ефективна терапія є вкрай важкою, а прогноз несприятливим (Амосова К.М., 1999; Brink W., 1996).
Крім прогресуючої СН та порушень ритму серця клінічним проявом алкогольної залежності можна вважати артеріальну гіпертензію (АГ). В останні десятиріччя на підставі клінічних і популяційних досліджень отримані докази ролі алкоголю у розвитку алкогольної АГ.
Таким чином, алкогольна інтоксикація призводить до цілого ряду ускладнень з боку серцево-судинної системи, проте механізми їхнього розвитку й прогресування залишаються недостатньо вивченими.
Актуальність теми. Основним моментом у патогенезі алкогольного ураження серця є прямий токсичний вплив етилового спирту і його метаболіту - ацетальдегіду на структурні компоненти кардіоміоцитів і метаболічні процеси в міокарді (Божко Т.Ч., Бойко Т.П., 1991; Усатенко М.С., Шабанов П.Д., Єришев О.Ф., 1996). Поряд із цим відбувається підвищення активності серцевої каталази, що може розглядатися як імовірний захисний механізм проти токсичної дії алкоголю на серцевий м'яз. Відсутність алкогольдегідрогенази в серцевому м'язі обумовлює прямий ушкоджуючий вплив етанолу на серце і може служити пусковим механізмом у розвитку алкогольної кардіоміопатії (Ашмарін И.П., Капазеєва Е.П., 1996; Амосова К.М., 1999; Clarke A., Coast A.J.S., 1993).
Крім того, алкоголь істотно впливає на біоенергетику кардіоміоцитів, що в результаті зниження аеробних окисних процесів у мітохондріях призводить до виснаження енергетичних резервів міокарда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ, НЕЙРОГУМОРАЛЬНІ ТА КЛІНІЧНІ АСПЕКТИ УРАЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ У ХВОРИХ З СИНДРОМОМ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД АЛКОГОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок