Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ СТРУКТУРИ СЕЙСМІЧНОСТІ МЕТОДАМИ ФРАКТАЛЬНОГО ТА КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ

ВИВЧЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ СТРУКТУРИ СЕЙСМІЧНОСТІ МЕТОДАМИ ФРАКТАЛЬНОГО ТА КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
ВИВЧЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ СТРУКТУРИ СЕЙСМІЧНОСТІ МЕТОДАМИ ФРАКТАЛЬНОГО ТА КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,64 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНТСИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім. С.І. СУББОТІНА
Щербина Сергій Валентнович
УДК 550.341
ВИВЧЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ СТРУКТУРИ СЕЙСМІЧНОСТІ МЕТОДАМИ ФРАКТАЛЬНОГО ТА КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ
04.00.22
Геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ 1999 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі сейсмології Інстиуту геофізики НАНУ
Науковий керівник - кандидат фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник, зав. відділом Пустовітенко Бела Гаврилівна
Офіційні опоненти
1.
Доктор фіз-мат. наук Мостовий Сергій Васильович, старший науковий співробітник, завідувач відділу, Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАНУ.
1.
Кандидат фіз.-мат. наук Каменобродський Анатолій Григорович, доцент, доцент кафедри загальної фізики Сімферопольского державного університету.
Провідна установа
Національна гірнича академія України, кафедра геофізики, м. Днепропетровськ.
Захист відбудеться 18 березня 1999 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.200.01 Інституту геофізики НАНУ, 252680, м. Київ-142, пр. Палладіна, 32.
З дисертаціею можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики НАНУ.
Автореферат розосланий 17 лютого 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Гєйко В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Вивчення структури просторово-часових сукупностей землетрусів необхідно для вирішення багатьох задач фундаментальної і прикладної сейсмологiї таких як : процеси підготовки сильних землетрусів і їх прогноз, сейсмiчне районування, оцінка сейсмiчної небезпеки в сейсмоактивних регіонах України. Надзвичайно важливо і корисно спробувати розробити способи і підходи для того, щоб виявити власну структуру сейсмiчностi незалежно від апріорних відомостей про геологічну структуру регіону. Наступне її сповставлення з геологічними та іншими геофізичними полями допоможе принести істотний пожиток в вирішення задач сейсмiчної небезпеки. Зокрема, хороша параметризацiя структури зробить значно яснiшою і чіткiшою постановку задачi про часові варіації сейсмiчностi.
Зв'язок з науковими планами, темами. Дане дослідження виконано в відповідності з планами відділу сейсмологii Iнституту геофізики НАН України :
1.По темі 1 СМЛ ”Сейсмiчне районування території України”-п.5-“Удосконалити і розвинути засоби дослідження параметрів сейсмiчностi”,1993.
2. По темі “Вивчення просторово-часового взаємозв'язку сейсмiчностi сейсмоактивних районів України” - п. 5 - “ Провести узагальнення даних по розробцi нетрадицiйних засобів вивчення просторово-часових властивостей сейсмiчностi”, 1997 р.
Мета i задачi дослідження.
1. Розробити нові і модер нiзувати деякі існуючі засоби вивчення структури сейсмiчностi, шляхом переносу їх з просторової і часової областей в просторово-часову, використовуючи просторово-часову метрику. Iснуючі засоби вивчення структури сейсмiчностi такі як : індекс Морiшити, що визначає тип гуртування сукупності землетрусів ( Ouchi, Uekava 1986; Ареф'єв, Шебалiн 1988 ), фрактальна розмiрнiсть, що дозволить оцінити міру гетерогенності сукупності землетрусів і рівень найбільш інтенсивного кластероутворення ( Гейлiкман та ін. 1990, Hirata, Imoto 1991 ), iзометричнi кластери, що з'являються внаслідок розділення каталогу на розсiяну і скупчену компоненти сейсмiчностi ( Ареф'єв та ін. 1989, Шебалiн та ін. 1991 ), застосовувалися різними авторами або тільки в просторовій або тільки в часовій областях. Використання просторово-часової метрики (Davis&Frohlich 1991 ) дозволяє перенести їх в просторово-часову область.
2. Використовуючи наново розроблені і модернiзованi засоби вивчення структури сейсмiчностi провести аналіз сукупності землетрусів на предмет виявлення структури і її кількісного опису ( на прикладі землетрусів центральної частини Кримсько-Чорноморського сейсморегiону ) з метою їх апробації і тестування.
3. Шляхом критичного аналізу засобів, розвинутих і використаних в даному дослідженні, виявити їх недоліки і намітити шляхи подальшого удосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ПРОСТОРОВО-ЧАСОВОЇ СТРУКТУРИ СЕЙСМІЧНОСТІ МЕТОДАМИ ФРАКТАЛЬНОГО ТА КЛАСТЕРНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок