Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм управління накладними затратами в системі формування фінансових результатів промислових підприємств

Механізм управління накладними затратами в системі формування фінансових результатів промислових підприємств

Назва:
Механізм управління накладними затратами в системі формування фінансових результатів промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рудніченко Євгеній Миколайович
УДК 658 : 658.14 /17 : 336.152
Механізм управління накладними затратами
в системі формування фінансових результатів
промислових підприємств
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація
і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Хмельницькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Рясних Євгенія Григорівна,
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри менеджменту
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор
Козаченко Ганна Володимирівна,
Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту (м. Луганськ)
кандидат економічних наук, доцент
Лукянова Валентина Вячеславівна
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки підприємств
і підприємництва
Провідна установа Тернопільський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
економіки підприємств і корпорацій
Захист відбудеться 24 жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й корпус, зал засідань вченої ради
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Хмельницького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 7 вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміни, що відбулися у вітчизняній економіці, безпосередньо вплинули як у цілому на промисловість України, так і на окремі підприємства. З розвитком ринкових відносин складається новий механізм функціонування національної економіки, при якому змінюються виробничі відносини і підвищується відповідальність суб’єктів ринку за результати своєї діяльності. Повний комерційний розрахунок, відсутність прямих вказівок з боку органів виконавчої влади, а також можливість застосування різних варіантів облікової політики обумовили той факт, що підприємства самостійно визначають стратегію економічного розвитку.
Вітчизняна система планування та бухгалтерського обліку відповідала вимогам централізовано керованої економіки: забезпечувала одержання інформації про всі фактичні затрати, калькулювання повної фактичної собівартості продукції (робіт, послуг) в основному для цілей централізованого державного планування. Система планування та обліку затрат була чітко налагоджена, але повна інформація про затрати не використовувалася. Причина – відсутність стимулів для зниження затрат і ефективного управління процесом формування собівартості продукції.
Необхідно зазначити, що навіть після впровадження кардинальних змін собівартість продукції вітчизняних підприємств залишається високою, що робить її неконкурентоспроможною на зовнішньому ринку, а нерідко і на внутрішньому (особливо це стосується промислових підприємств). На практиці така ситуація призводить до скорочення обсягів виробництва.
На відміну від прямих виробничих затрат, накладні затрати практично не привертають до себе увагу з боку менеджерів, хоча більшість фахівців відмічає істотний вплив цих затрат на формування фінансових результатів, при цьому не пропонуючи ніяких дієвих заходів щодо їх оптимізації. Актуальність теми дослідження обумовлена також нагальною потребою в ефективній методиці розподілу накладних затрат, яка б відповідала інформаційним запитам користувачів. Недостатнє усвідомлення ролі накладних затрат при формуванні собівартості продукції на практиці призводить до непродуманих управлінських рішень, що негативно впливає на фінансові результати діяльності вітчизняних промислових підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Механізм управління накладними затратами в системі формування фінансових результатів промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок