Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ СЛАБКОАРМОВАНОГО СТРІЧКОВОГО КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ

ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ СЛАБКОАРМОВАНОГО СТРІЧКОВОГО КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ

Назва:
ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ СЛАБКОАРМОВАНОГО СТРІЧКОВОГО КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П.ТИМОШЕНКА
ДЕКРЕТ Володимир Анатолійович
УДК 539.3
ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ
СЛАБКОАРМОВАНОГО СТРІЧКОВОГО
КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ
01.02.04 - механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України
Науковий керівник -
академік НАН України, доктор технічних наук, професор
Гузь Олександр Миколайович,
Інститут механіки iм. С.П.Тимошенка НАН України, директор.

Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Чехов Віктор Миколайович,
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Гладкий Анатолій Васильович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка,
кафедра Механіки суцільного середовища, м. Київ,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “ 11 ” грудня 2001 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою:
03057, Київ-57, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, Київ-57, вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий “ 08 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук О.П.Жук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток виробництва композитних матеріалів та створення конструкцій із них сприяли поглибленому дослідженню широкого кола наукових задач і науково-технічних проблем, що відносяться до композитних матеріалів. Одним із найважливіших завдань в цьому напрямку є розгляд задач механіки композитних матеріалів і елементів конструкцій з них.
Теоретичний аналіз деформаційних властивостей композитних матеріалів поділяється на два підходи макро- і мікромеханічний. При макромеханічному підході композитний матеріал моделюється однорідним середовищем з осередненими механічними характеристиками (континуальна модель). Мікромеханічний підхід базується на розгляданні мікроструктури матеріалу.
На мікромеханічному рівні композитний матеріал можна розглядати як елемент конструкції, до складу якого входять два види компонентів: наповнювач і матриця, пружні і міцнісні характеристики яких суттєво відрізняються. Наповнювач в основному визначає міцність матеріалу, забезпечує стійкість деформуванню і руйнуванню під дією механічних сил; матриця передає і розподіляє зовнішнє навантаження, підтримує наповнювач в заданій орієнтації, а також охороняє наповнювач від стирання, дії вологи та інших факторів оточуючого середовища; взаємодія наповнювача і матриці на межі розділу в вирішальній мірі визначає властивості композитного матеріалу. Складну структуру композитного матеріалу в повній мірі дозволяє враховувати модель кусково-однорідного середовища, коли кожний із компонентів матеріалу розглядається як однорідне середовище при певних умовах на контакті (модель кусково-однорідного середовища).
Під час досліджень механіки руйнування композитних матеріалів суттєво збільшилась кількість розглядуваних механізмів руйнування, пов’язаних з проявом впливу мікроструктури. Втрата несучої здатності композитного матеріалу може бути викликана процесами структурної втрати стійкості, подібно до того, як це відбувається в механіці елементів конструкцій. Під внутрішньою (структурною) втратою стійкості розуміють нестійкість деформування нескінченного тіла, коли величини критичних навантажень не залежать від розмірів елемента конструкції, а повністю визначаються властивостями моделі деформівного тіла.
В представленій роботі розглядається задача стійкості композитного матеріалу, армованого стрічковим наповнювачем. Стрічковий наповнювач має високе відношення поздовжніх розмірів до поперечних при невеликих величинах площі поперечного перерізу, а також високе значення коефіцієнта форми стрічки – відношення ширини поперечного перерізу до його товщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПЛОСКА ЗАДАЧА ТРИВИМІРНОЇ СТІЙКОСТІ СЛАБКОАРМОВАНОГО СТРІЧКОВОГО КОМПОЗИТНОГО МАТЕРІАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок