Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОМІСНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

ПОМІСНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

Назва:
ПОМІСНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,18 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ СТРАТЕГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 261.7
ГРИГОРОВИЧ Лілія Степанівна
ПОМІСНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ЯК ЧИННИК
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Спеціальність 21.03.01 – гуманітарна і політична безпека держави
(філософські науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному інституті стратегічних досліджень
Науковий керівник: |
доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних досліджень, вчений секретар,
Заслужений діяч науки і техніки України |
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Саган Олександр Назарович,
Секретаріат Президента України, радник;
кандидат філософських наук, доцент
Бучма Олег Васильович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Відділення релігієзнавства, старший науковий співробітник |
Захист відбудеться 12 грудня 2007 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради СРД 26.718.01 у Національному інституті стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7-А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного інституту стратегічних досліджень за адресою: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 7-А.
Автореферат розіслано  листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М.Розумний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається значним зростанням ролі релігійних інституцій, зокрема православних, у загальній суспільній інфраструктурі, активною участю церковної ієрархії у сучасному політичному процесі, розгортанням широкомасштабної релігійно-соціальної праці. Аналіз тенденцій сучасного суспільного розвитку засвідчує, що у контексті демократичних суспільних перетворень в Україні роль церкви, її авторитет серед населення зросли чи не найбільше. Процеси демократизації в Україні, розширення прав церкви в суспільстві, а також надання статусу юридичної особи релігійним організаціям сприяли помітним змінам громадської думки щодо релігії. На неї став утверджуватися погляд як на широкий соціально-культурний феномен. Більшість релігійних організацій, що діють в Україні, показали свою здатність доносити до віруючих і невіруючих людей позитивні моральні та культурні цінності, активно сприяти національному відродженню. Церква вже кілька років залишається лідером у рейтингах народної довіри, а ступінь довіри церкві, відповідно визначає її вплив на різні сфери суспільного буття й на політичні процеси у країні. Україна перебуває сьогодні на стадії формування та осмислення власних національних інтересів, головним змістом яких є створення умов для стабільного функціонування держави, забезпечення національної безпеки, досягнення національної злагоди.
Проте лінії протистоянь на релігійному ґрунті ще надто відчутні. Найпроблемнішим залишається розкол в українському православ’ї. Його подолання було й залишається бажаною метою для України та українців. Ідея утвердження Української помісної православної церкви має суттєву підтримку у громадян України. За даними опитування Центру ім. О.Разумкова, 33% жителів країни вважають конституювання Української помісної православної церкви важливим чинником успішного поступу України. Саме тому об’єднання зусиль церкви і держави у подоланні церковних проблем і створення помісної православної церкви є важливою передумовою утвердження стабільності в українському суспільстві. Враховуючи всі ці фактори, тема дисертаційної роботи набуває особливої актуальності.
Теоретичною та методологічною основою дослідження стали праці таких учених та громадсько-церковних діячів як І. Власовський, Є. Голубинський, М. Грушевський, Я. Грицак, Б. Гудзяк, І. Дзюба, Д. Дорошенко, О. Ігнатуша, П. Кралюк, В. Липківський, О. Лотоцький, Ю. Мицик, П. Могила, І. Мозговий, І. Огієнко, Й. Оксіюк, П. Панченко, А Річинський, Й.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОМІСНА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ЯК ЧИННИК СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок