Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

Назва:
СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,74 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
МАРКОВ Володимир Іванович
УДК 346.1+334.012
СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
господарсько-процесуальне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Хахулін Віктор Васильович,
Донецький державний університет
управління МОН України,
доцент кафедри загальноправових дисциплін
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Коссак Володимир Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка МОН України,
завідуючий кафедрою цивільного права і процесу (м. Львів)
кандидат юридичних наук, доцент
Устименко Володимир Анатолійович, Донецька міська рада,
завідуючий юридичним відділом (м. Донецьк)
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться “  ” грудня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “  ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з неодмінних умов становлення правового господарського порядку в Україні є вдосконалення і впровадження оптимальної системи правової організації створення та державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності (далі – СПД). Це, у першу чергу, пов'язано з тим значенням, яке мають ці процеси у появі будь-якого СПД, у тому числі недержавного сектору економіки, у створенні яких є свої особливості.
За оцінками фахівців, одним з істотних факторів, що стримують зростання економіки України, була “розпорошеність”, невиправдана множинність положень щодо нормативної регламентації процесів створення та державної реєстрації СПД. За даними голови Ліцензійної палати України, державна реєстрація регулювалася 23 законами, 10 указами Президента України, Декретом Кабінету Міністрів України, 12 постановами Уряду, 6 постановами Національного банку України і 5 наказами центральних органів влади (усього було близько 56 нормативно-правових актів). При цьому в Україні, на відміну від західних держав, реєстрацією СПД займалися численні органи – 764 місцевих органів влади (532 районні державні адміністрації і 232 органи місцевого самоврядування). Не сприяли впорядкуванню господарських відносин наявні в різних нормативно-правових актах термінологічні різночитання, вживалися різні словосполучення - “державна реєстрація”, “державна реєстрація СПД”, “державна реєстрація підприємства”, “державна реєстрація підприємництва”, “державна реєстрація статуту”, що вносило плутанину.
Проблематика обраної теми дослідження значно актуалізувалась на завершальному етапі підготовки дисертаційної роботи у зв’язку з кардинальними змінами законодавства України, що регламентує процедури створення та реєстрації СПД, зі вступом у дію з 1 січня поточного року двох суміжних кодексів – Цивільного і Господарського (далі – ЦК і ГК України), і, відповідно, скасуванням таких раніше значущих для відносин у сфері створення та реєстрації СПД законів України, як Закон „Про підприємництво” і Закон „Про підприємства в Україні”. На практиці при здійсненні державної реєстрації СПД почали виникати непорозуміння і конфлікти з причини різночитань у переліках організаційно-правових форм СПД, передбачених тим та іншим кодексами, що породжувало необґрунтовані відмови у реєстрації створених СПД окремих видів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок