Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІФУНКЦІОНУВАННЯ СЕЛЯНСЬКИХ(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІФУНКЦІОНУВАННЯ СЕЛЯНСЬКИХ(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІФУНКЦІОНУВАННЯ СЕЛЯНСЬКИХ(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В.Докучаєва
Александрова Антоніна Іванівна
УДК 631.16:631.115.11
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕЛЯНСЬКИХ
(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ

Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному аграрному університеті
ім. В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук доцент
Ульянченко Олександр Вікторович,
Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри економічної кібернетики,
декан економічного факультету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри менеджменту і права
кандидат економічних наук, професор,
Брюховецький Іван Миколайович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри організації сільськогосподарського
виробництва, основ підприємництва та агробізнесу
Провідна установа – Інститут аграрної економіки Української академії аграрних наук, відділ форм господарювання, м.Київ
Захист відбудеться “10” жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського національного аграрного університету за адресою: 62483, м.Харків, п/в “Комуніст-1”, навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, к.213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету за адресою: 62483, м.Харків, п/в “Комуніст-1”, ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий “5” вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | А.В.Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аграрна реформа в Україні передбачає комплексну перебудову та техніко-технологічне переоснащення агропромислового виробництва, розвиток кооперації й інтеграції, впровадження різних організаційно-правових форм господарювання, заснованих на принципах економічної самостійності та приватної власності. Однією з таких організаційно-виробничих форм є селянське (фермерське) господарство. Його право на рівність з іншими формами господарювання в АПК закріплене законами України, указами Президента, постановами та декретами Кабінету Міністрів та іншими законодавчими актами. Їх реалізація викликала у селянина підприємницький інтерес, ініциативу, соціальну активність.
Створення в аграрному секторі країни багатоукладної економіки не тільки забезпечило одержання від нових підприємств додаткової кількості сільськогосподарської продукції, а й змінило стереотипи в управлінні, організації та технології виробництва на основі здорової конкуренції між підприємствами всіх форм власності.
фермерський сектор поки що не став одним із основних напрямів сільськогосподарського виробництва, недосконалою є організаційно-виробнича структура господарювання. А основними факторами, які істотно впливають на розвиток фермерських господарств і на вибір напряму їх виробничої діяльності, є рівень забезпеченості земельними, трудовими, фінансовими, матеріально-технічними ресурсами.
Питанням формування господарського механізму ринкового типу, вивченню методологічних аспектів змін відносин власності та форм господарювання в аграрному секторі економіки України присвячені наукові праці вітчизняних учених – І.І.Лукінова, П.Т.Саблука, О.М.Онищенка, В.Я.Месель-Веселяка, М.Г.Лобаса, В.В.Зіновчука, Л.М.Анічина, І.М.Брюховецького, В.П.Мартьянова, М.Й.Маліка, Л.Ю.Мельника, П.М.Макаренка, В.П.Ситника, О.В.Крисального, В.В.Липчука, М.В.Зубця, В.Й.Шияна, М.Ф.Соловйова, О.В.Ульянченка, В.К.Горкавого, В.І.Перебийніса, А.В.Македонського та інших дослідників.
Але, з нашої точки зору, поки що недостатньо вивчені проблеми наукового обгрунтування виробничих напрямів спеціалізації, раціональних розмірів та оптимальної галузевої структури селянських (фермерських) господарств, їх ресурсозабезпеченості, міжфермерської кооперації й агропромислової інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІФУНКЦІОНУВАННЯ СЕЛЯНСЬКИХ(ФЕРМЕРСЬКИХ) ГОСПОДАРСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок